Szukaj

Odpowiednie nastawienie kluczem do zdrowego stylu życia

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy z Melbourne Institute of Applied Economic and Social Research przeanalizowali dane dotyczące diety, ćwiczeń i typu osobowości pozyskane od ponad 7000 osób. Badania wykazały, iż osoby które wierzyły, że są kowalami własnego losu, odżywiały się zdrowiej, więcej ćwiczyły, mniej paliły i unikały nadmiernego spożycia alkoholu.- Ludzie wykazujący większą wiarę w „szczęście”, czy też „pecha”, są bardziej skłonni prowadzić niezdrowy tryb życia. Nasze badania wykazały wyraźne powiązanie pomiędzy nim a typem charakteru. Mamy nadzieję, że uzyskane wnioski przyczynią się między innymi do zwalczania otyłości - twierdzi profesor Deborah Cobb-Clark.

Do tej pory głównym sposobem walki z nadwagą były kampanie mające na celu informowanie społeczeństwa. Niestety, to nie wystarczy, aby zmienić złe przyzwyczajenia.


Kluczem do uchwycenia przyczyn otyłości jest zrozumienie podłoża psychologicznego wzorców żywieniowych i nawyków związanych z ćwiczeniami fizycznymi.

Badacze odkryli również, że mężczyźni i kobiety mają różny punkt widzenia, gdy chodzi o zalety płynące z dbania o zdrowie. Podczas gdy ci pierwsi chcieli widzieć fizyczne korzyści swojego postępowania, kobiety czerpały satysfakcję z samego faktu prowadzenia zdrowego trybu życia.

– To, co sprawdza się u kobiet, nie musi równie dobrze działać na mężczyzn. Należy zatem przyjąć różne zasady postępowania, w zależności od płci. Takie zindywidualizowane podejście może okazać się niezwykle pomocne w promowaniu zdrowego stylu życia – podsumowuje autorka.

Komentarze do: Odpowiednie nastawienie kluczem do zdrowego stylu życia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz