Szukaj

Nowa grupa dla DDA w Ośrodku Polana już od 4 października

Podziel się
Komentarze0

Polana Ośrodek Terapii Uzależnień 4 października 2011 roku otwiera nową grupę terapeutyczną dla Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA) oraz Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych (DDD).Dorosłe Dzieci Alkoholików bardzo często ze względu na nieprzyjemne doświadczenia z dzieciństwa mają trudności w nawiązywaniu bliższych relacji z drugim człowiekiem. Osoby te nie miały zwykle możliwości poznać, czym jest zaufanie, dobroć i stabilność. Rzutuje to na ich kontakty z ludźmi w życiu dorosłym. DDA żyją w strachu, obawiają się kary lub przykrości ze strony otoczenia. Nieustannie zwracają uwagę na każde swoje słowo, zachowanie. Prowadzi to często do zamknięcia się we własnej skorupie, wydającej się być jedynym bezpiecznym miejscem. Osoby te wątpią w samych siebie, krytykują swoje zachowania, stawiają się w pozycji podrzędnej wobec znajomych, rodziny czy partnera. Ma to negatywny wpływ na całe ich życie, prowadzi do tego, że nie potrafią oni w żaden sposób czerpać satysfakcji z własnych osiągnięć i życia w ogóle.


Jednak wcale nie musi tak być. Terapia dla Dorosłych Dzieci Alkoholików i Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych ma pomóc tym osobom w radzeniu sobie z przeszłością, z doświadczeniami z dzieciństwa. Ma na nowo pokazać i nauczyć, jak wyglądają prawidłowe relacje z drugim człowiekiem. Terapia grupowa pozwala na interakcję, na nieustanne konfrontowanie się z własnymi słabościami. Otwiera pole do prawdziwych zmian w życiu. Terapia najlepsze efekty przynosi w przypadku osób, które szczerze pragną zmiany same z siebie.

Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, w każdy wtorek w godzinach 18.00-21.00. Cała terapia będzie obejmowała cykl 33 spotkań. Grupa składa się z 12 osób. Koszt uczestnictwa w terapii grupowej dla DDA/DDD to 3 700 złotych. Istnieje możliwość wniesienia opłaty w ratach.

Polana Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień zaprasza każdego chętnego na konsultację od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 20. Teraz pierwsza konsultacja, która kwalifikuje do grupy, w promocyjnej cenie – 120 złotych. Na spotkanie można umówić się telefonicznie - 22 825 00 45 bądź też przyjść bezpośrednio do ośrodka, który mieści się na ulicy Banderii 4/179 w Warszawie. Więcej informacji o Ośrodku Polana i grupie terapeutycznej dla DDA/DDD znajdą Państwo na stronie www.osrodekpolana.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze do: Nowa grupa dla DDA w Ośrodku Polana już od 4 października

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz