Szukaj

Nomofobia: coraz więcej ludzi drży z przerażenia na samą myśl o rozstaniu z komórką

Podziel się
Komentarze0

Nowe brytyjskie badanie nie pozostawia żadnych złudzeń: wielu z nas jest ekstremalnie przerażonych samą wizją rozstania z telefonem komórkowym. Ankietę przeprowadzono na 1 000 ludzi w Zjednoczonym Królestwie. Sponsorem sondażu była firma ubezpieczeniowa Secur Envoy.Rezultaty? Około 66% respondentów przeraża myśl o zgubieniu albo o rozstaniu z komórką, a 41% osób przyznaje, że ma więcej niż jeden telefon.

Badanie to sugeruje, że co najmniej niektórzy z tych ludzi cierpią na coś, co zostało nazwane „nomofobią”. Jest to nowa choroba cywilizacyjna, która jest określana jako strach przed byciem pozbawionym kontaktu z kimś poprzez telefon komórkowy.

Autorzy tej nowej ankiety donoszą jeszcze, iż zaledwie cztery lata temu, 53% ludzi z Zjednoczonym Królestwie przyznawało, że cierpią z powodu lęku przed zgubieniem albo przed rozstaniem się z telefonem. Jak widać więc, problem się pogłębia, a samo przeprowadzanie badań raczej tego nie rozwiąże.


Więcej kobiet niż mężczyzn – 70% do 61% - boi się zgubienia komórki. Natomiast, mężczyźni częściej niż kobiety – 47% do 36% - mają aż dwa aparaty telefoniczne.

Rok temu, amerykańska gazeta Chicago Tribune donosiła o innej ankiecie, również dotyczącej telefonów komórkowych, przeprowadzonej przez firmę TeleNav Inc. Ankieta ta pokazała, że aż 40% właścicieli iPhonów wolałoby raczej nie myć zębów przez tydzień niż rozstać się z komórką.

Przyglądając się temu bliżej, można częściowo zrozumieć to uzależnienie. Albowiem, telefony komórkowe służą teraz praktycznie do wszystkiego: do płacenia rachunków, do znajdywania drogi, do dokonywania zakupów, do sprawdzania maili...

Ale dlaczego aż 75% ludzi posługuje się swoimi komórkami nawet w toalecie, na to pytanie nie była w stanie odpowiedzieć nawet ankieta przeprowadzona przez 11Mark, a opublikowana w Digital Journal.

Komentarze do: Nomofobia: coraz więcej ludzi drży z przerażenia na samą myśl o rozstaniu z komórką

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz