Szukaj

Nie ignoruj wątpliwości odnośnie małżeństwa

Pary, które planują się pobrać, nie powinny ignorować pojawiających się wątpliwości z tym związanych, jak przestrzegają naukowcy z University of Alberta. Dr Matthew Johnson, współautor badania z Kansas State University, a także profesor na University of Alberta Department of Human Ecology, wyjaśnia: jeżeli masz wątpliwości co do związku, ignorowanie ich „wyjdzie ci bokiem” po paru latach małżeństwa.Badanie zostało opublikowane w przeglądzie Family Process.

Naukowcy przyjrzeli się danym na temat 610 świeżo poślubionych par, zbieranym przez 4 lata trwania małżeństwa.

Odkryli, że te pary, które były bardziej siebie pewne i które rozmawiały ze sobą na wszelkie tematy, spędzały także ze sobą więcej czasu przez 18 miesięcy małżeństwa (wspólne posiłki, zabawy, spacery) oraz w dalszym ciągu były szczęśliwe po trzech latach.


W czasach, kiedy rozwód jest automatycznym rozwiązaniem, radzenie sobie z problemami pojawiającymi się w związku jest kluczowe.

Dr Matthew Johnson dodaje: na pewno niezwykle kuszące jest po prostu zapomnieć o tych obawach i iść "na żywioł", ale ludzie powinni pamiętać, że wątpliwości pojawiają się z jakiegoś powodu, a rozwiązanie ich okaże się korzystne.

Doradztwo przedmałżeńskie jest dobrą okazją dla par, aby porozmawiać otwarcie i uczciwie o wszelkich dręczących ich obawach, a wzajemne zaufanie, które dzięki temu wypracują, pozwoli im na stwienie czoła przyszłości, podsumowuje dr Johnson.

Komentarze do: Nie ignoruj wątpliwości odnośnie małżeństwa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz