Szukaj

Najszczęśliwszy naród na świecie…?

Podziel się
Komentarze0

To Duńczycy! Choć poczucie szczęścia jest dość subiektywne, a kryteria są różne dla każdego z nas, to wiemy od dawna, że szczęście ma korzystne działanie na człowieka – wydłuża życie, oznacza mniej stresu, więcej pozytywnych myśli i lepszą odporność na choroby.Każdy więc powinien mieć prawo do szczęścia. A jednak nie jest to aż tak oczywiste, jak wykazuje raport na temat szczęścia, opublikowany przez ONZ.

Okazuje się, że na świecie są kraje, gdzie można być bardziej szczęśliwym niż w innych.

Na 156 państw wziętych pod uwagę w raporcie, okazuje się, że klucz do szczęścia posiadły: Dania, Norwegia, Szwajcaria, Holandia, Szwecja i Kanada – znajdują się one na 5 pierwszych miejscach najbardziej szczęśliwych krajów świata.


Natomiast na najniższych miejscach listy znajdują się kraje Afryki subsaharyjskiej: Rwanda, Burundi, Republika Centralnej Afryki, Benin, Togo.

Kryteria szczęścia? To produkt krajowy brutto na głowę, spodziewana długość życia w DOBRYM zdrowiu, przyjaciele, na których możemy polegać, poczucie wolności wyboru w życiu, szczodrość i brak korupcji.

Według raportu ONZ, kluczowym wyzwaniem w drodze ku powszechnemu szczęściu całej ludzkości, to odpowiednie leczenie chorób psychicznych. Albowiem nawet w krajach bogatych zaledwie 1/3 osób cierpiących na zaburzenia umysłowe – lęki, depresja – jest skutecznie leczona.

Psychological Bulletin zaleca następujące kroki ku zachowaniu dobrego zdrowia psychicznego:

- spanie 6 godzin w nocy;

- oglądanie błękitu nieba;

- zerwanie z rutyną.

Trzeba jeszcze zapytać Duńczyków, czy przestrzegają tych zaleceń.

Komentarze do: Najszczęśliwszy naród na świecie…?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz