Szukaj

Mężczyźni chętniej pomagają kobietom w szpilakch

Jak pokazują badania przeprowadzone przez francuskich psychologów. Mężczyźni częściej i chętniej pomagają kobietom w szpilkach.

O tym, jak duża bywa niechęć mężczyzn do pomocy kobietom w pracach domowych, krążą legendy. Anegdotki i opowiastki o mężu, który jest w stanie oglądać reklamy odświeżaczy powietrza, byle uniknąć sprzątania po obiedzie, to nie tylko utrwalanie stereotypu, ale przede wszystkim obraz, który każdej z nas łatwo sobie wyobrazić. Mężczyźni, częściej niż kobiety, odczuwają awersję do prac porządkowych, nie wykazują także troski o takie detale, jak niepozmywane naczynia czy niewyrzucone śmieci. Czy można zrobić coś więcej niż tylko narzekać? Otóż wystarczy założyć wysokie obcasy, a to sprawi, że umocni się nasza pozycja negocjacyjna.

Rozmiar nie ma znaczenia

Ważny jest fakt, że są to szpilki. W przeprowadzonych eksperymentach, Nicolas Guéguen z  Uniwersytetu w Bretanii wykazuje, że mężczyźni nie tylko chętniej pomagają kobietom noszącym buty na wysokim obcasie, ale i bardziej ochoczo okazują im swoje zainteresowanie. W eksperymentach psycholog porównał zachowania mężczyzn wobec kobiet noszących obcasy i nienoszących obcasów. Mężczyźni chętniej odpowiadali na pytania kobiet zaczepiających ich na ulicy, podnosili rękawiczki oraz stawiali drinki w barze. Warunek był jeden – kobiece stopy musiały zdobić buty na wysokim obcasie.

Obcas kusi

Naukowcy dowodzą, że kobiety w szpilkach są dla mężczyzn bardziej atrakcyjne seksualnie. Wiążą to między innymi z powszechnym obrazem atrakcyjnej kobiety w seksownych obcasach, dominującej nad męską wyobraźnią.

Komentarze do: Mężczyźni chętniej pomagają kobietom w szpilakch

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz