Szukaj

Kobiety martwią się częściej niż mężczyźni!

Podziel się
Komentarze0

Ostatnie badania Centres for Disease Control and Prevention wskazują na to, że kobiety ze Stanów Zjednoczonych częściej od mężczyzn są zdenerwowane, zaniepokojone oraz odczuwają strach. W badaniach, które odbyły się w 2010 i 2011 roku, około 22% kobiet przyznało się do tego, że czują niepokój, są zdenerwowane lub zatroskane co najmniej raz w tygodniu. Mężczyzn odpowiadających podobnie było aż o 8% mniej.Uczucia te zazwyczaj towarzyszyły młodym osobom. Dla starszych były niemal obce.

Wcześniejsze badania wykazały, że dojrzalsi i bardziej doświadczeni życiem ludzie są znacznie szczęśliwsi i znacznie mniej zestresowani.

W ostatnim badaniu uczestnicy zostali zapytani o to, jak często odczuwają strach, zdenerwowanie lub są zaniepokojeni, czy uczucia te pojawiają się codziennie, raz w tygodniu, raz na miesiąc, raz w roku, a może nigdy.


17% mężczyzn w wieku od 18 do 44 lat oraz 18% pomiędzy 45 a 64 rokiem życia odpowiedziało, że zdenerwowanie i niepokój pojawia się u nich codziennie lub przynajmniej raz w tygodniu.

Około 23% kobiet w wieku od 18 do 64 lat odpowiedziało tak samo.

Natomiast powyżej 75 roku życia - zaledwie 11% mężczyzn i 16% kobiet zanotowało takie odczucia u siebie.

Badania zostały opublikowane w Morbidity and Mortality Weekly Report.Komentarze do: Kobiety martwią się częściej niż mężczyźni!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz