Szukaj

Francja: jedna osoba na 3 rozważa samobójstwo

Podziel się
Komentarze0

Blisko jedna osoba aktywna zawodowo na trzy (ok. 27%) myśli o samobójstwie, a 3% rozważa tę myśl bardzo często, jak wynika z badania Technologia (biuro prewencji ryzyka zawodowego), zrealizowanego ostatnio we Francji.Odkryto poza tym, że 12% pracujących we Francji w ciągu ubiegłych 12 miesięcy musiało skonfrontować się z samobójstwem – w rodzinie (27%), pośród przyjaciół (32%), kolegów w pracy (37%), sąsiadów (8%) lub innych (6%).

Poziom samobójstw we Francji obliczono na 14,7 na 100 000 mieszkańców, z ponad 10 000 zgonów rocznie i 200 000 prób. W UE poziom ten wynosi 10,2 na 100 000 mieszkańców.

Zdaniem 69% procent ankietowanych, samobójstwa wynikają głównie z kryzysu gospodarczego w kraju. Aż 87% uważa, że władze publicznie nie zdają sobie sprawy z sytuacji we Francji.


Natomiast 1/3 pracujących zawodowo Francuzów ma świadomość, że poziom samobójstw w ich kraju znacznie przekracza przeciętną europejską.

Jeżeli zaś chodzi o same firmy, 15% aktywnych zawodowo przyznaje, że ich firma już była skonfrontowana z samobójstwem w ciągu ostatnich 5 miesięcy.

Uważają, że odpowiedź pracodawcy w 63% przypadkach jest nieprawidłowa, i oceniają, że takie wydarzenia mają negatywne konsekwencje dla firmy w 40% przypadków. 

Biuro Technologia, które interweniowało między innymi we France Telecom po fali samobójstw w okresie 2008 – 2009, jest jednym z inicjatorów Apelu 44 w maju 2012, w którym udział wzięły 44 osobistości ze świata zdrowia, badań naukowych i intelektualnego we Francji.

Apel 44 jest inicjatywą mającą na celu stworzenie obserwatorium zajmującego się kwestią samobójstw. Obserwatorium to zostało oficjalnie otwarte w tym tygodniu przez Marisol Touraine, francuską Minister Zdrowia, z okazji Światowego Dnia Prewencji Samobójstw.

Komentarze do: Francja: jedna osoba na 3 rozważa samobójstwo

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz