Szukaj

Dlaczego kobiety wolą mężczyzn z nieowłosionymi torsami?

Podziel się
Komentarze0

Istnieje wiele teorii wyjaśniających dlaczego większość kobiet woli mężczyzn z nieowłosionym torsem. Jedna z najpopularniejszych hipotez głosi, że brak włosów ogranicza ryzyka chorób pasożytniczych. Temat uwodzenia fascynuje pod względem naukowym wielu badaczy. Niektórzy z nich badają kwestię podniecenia seksualnego u mężczyzn na widok kobiecych piersi, a niektórzy zajmują się badaniami nad wpływem męskiego torsu na zachowania kobiet.Brytyjski zoolog - Desmond Morris - opisuje człowieka jako "nagą małpę". Naukowiec w swych badaniach szuka odpowiedzi na pytanie - dlaczego jesteśmy jedynymi ssakami naczelnymi, posiadającymi nagi, nieowłosiony tors?

Według dominującej hipotezy, włosy, nawet jeśli służą do ogrzewania organizmu i chronienia przed zimnem, ułatwiają namnażanie pasożytów, takich jak wszy, które potrafią w znaczny sposób uprzykrzyć życie. Zatem, według naukowców, zdecydowana mniejszość kobiet preferuje "owłosione" torsy.

Lecz ta wizja ukazuje więcej podejścia empirystycznego niż naukowego. Pavol Prokop i jego grupa badawcza z uniwersytetu w Trnavie (Słowacja) zdecydowała się na przetestowanie tej teorii.


Ich założenie: kobiecy gust w kwestii owłosienia męskiej „klaty” jest zależny od szerokości geograficznej, którą zamieszkują. To znaczy, że tendencja do wybierania mężczyzny bez owłosienia musi być bardzo rozpowszechniona wśród kobiet zamieszkujących tereny, gdzie nietrudno o pasożytnicze choroby.

W badaniu udział wzięło 344 studentów - 161 z nich to Turcy, a 183 to Słowacy. Turcja jest krajem o wysokim wskaźniku zachorowań na gorączkę denga czy malarię.

Ochotnicy, którzy zgłosili się do wzięcia udziału w badaniach, mieli za zadanie opisanie odczuć na widok męskiego zarośniętego torsu i tego pozbawionego włosów.

Dla naukowców, wyniki badań są dość zaskakujące. Turczynki i Słowaczki (80%) wolą mężczyzn mniej owłosionych, więc teoria głosząca o obecności pasożytów na owłosionym torsie u mężczyzn wydaje się być nieprawdziwa. Po prostu kobiety nie przepadają za zbytnio owłosionymi mężczyznami.

Poprzednie prace nad tym niekonwencjonalnym problemem pokazały, że np. mieszkanki Kamerunu wolą mężczyzn owłosionych, natomiast Chinki i Kalifornijki są innego zdania.

Jednak należy wziąć też jeszcze jeden element pod uwagę podczas badań: cykl u kobiet. Podczas dni płodnych, kobiety wolą mężczyzn nieowłosionych, a w czasie dni niepłodnych – mężczyzn owłosionych.

Komentarze do: Dlaczego kobiety wolą mężczyzn z nieowłosionymi torsami?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz