Szukaj

Skrzywienie prącia

Skrzywienie penisa może występować wśród mężczyzn w wieku dojrzałym (50-60 lat) oraz u panów, których natura obdarzyła dość pokaźnym instrumentem. Schorzenie to nie jest za bardzo popularne, gdyż występuje zaledwie u 1% mężczyzn, jednak może przeszkadzać w odbywaniu stosunku płciowego.

Skrzywienie prącia

Co jest powodem skrzywienia prącia

Skrzywienie prącia może mieć różne podłoże. Najczęściej podaję się jako przyczynę miejscowe zwłóknienie tkanki łącznej osłonki białawej prącia, która otacza ciała jamiste. Sztywna powłoka może zostać uszkodzona przez pojawiające się stałe zranienia, które zazwyczaj występują na górnej powierzchni penisa. Mogą one być spowodowane nadmiernym wygięciem prącia w czasie stosunku płciowego np. podczas pozycji na jeźdźca.

Jaki sposób można wykryć wszelkie zmiany

W stanie spoczynku zmiany nie są zauważalne. Może takie stwardnienie wyczuć dopiero przez dotyk na górnej powierzchni prącia. W czasie erekcji jest to jednak widoczne, gdyż prącie wygina się ku górze, przypominając swoim wyglądem banana. Kiedy takie skrzywienie osiąga więcej niż 30 stopni wtedy powinno się zgłosić do lekarza. W przypadku wygięcia do 90 stopni stosunek już nie jest możliwy.

Najlepiej przed skonsultowaniem się z urologiem jest zrobić zdjęcie w czasie erekcji, aby mógł on określić problem. Jak już wcześniej był wspomniane przypadłość ta dotyka mężczyzn w dojrzałym wieku. Zazwyczaj zgłaszają się oni do lekarza z innymi również przypadłościami. Mężczyźni, którzy są nadmiernie aktywni seksualnie po 50 roku życia maja większe szanse na to, ze wystąpi u nich skrzywienie prącia.

Zmiany w wyglądzie prącia lekarz stwierdza za pomocą wyczucia przez skórę stwardniałej masy oraz za pomocą USG. Jeżeli po tych badaniach lekarz nie będzie mógł stwierdzić na ile to wygięcie jest spowodowane wstrzykiwane jest do ciał jamistych substancja powodująca wzwód. W takiej postaci prącia lekarz może zbadać nie tylko skrzywienie ale i ukrwienie męskiego członka.

Jak wygląda leczenie

Nie dobrą wiadomością jest, ze prostowanie prącia możliwe jest jedynie za pomocą operacji. Jakiekolwiek stosowanie leczenia farmakologicznego nie pomaga, również laserowe leczenie okazuje się bezskuteczne. Jeżeli mężczyzna zauważy u siebie jakiekolwiek zmiany powinien skonsultować się z lekarzem. Oprócz estetyki w wyglądzie prącia, takie skrzywienie zaburza normalne współżycie seksualne. Przez skrzywienie penisa partnerka może nie odczuwać odpowiedniej satysfakcji seksualnej.

Komentarze do: Skrzywienie prącia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz