Szukaj

Przedwczesny wytrysk

Co trzeci mężczyzna przyznaje się, że przynajmniej raz w życiu miał problem z przedwczesnym wytryskiem. Jeśli zdarza się to rzadko, nie trzeba się zbytnio zamartwiać. Ale jeśli problem pojawia się często, wtedy trzeba podjąć odpowiednie kroki.

Przedwczesny wytrysk

Czym jest przedwczesny wytrysk?

Przedwczesnym wytryskiem nazywamy niekontrolowaną ejakulację, która przytrafia się przed lub tuż po odbyciu penetracji seksualnej. Wystarcza wtedy minimalna stymulacja seksualna, żeby doszło do wytrysku. Skutkuje to brakiem satysfakcji z doświadczeń seksualnych zarówno dla mężczyzny jak i kobiety.

Przedwczesny wytrysk należy do najczęściej spotykanej formy z kategorii zaburzeń seksualnych, jakie przytrafiają się mężczyznom. Uznaje się również, że każdy mężczyzna, przynajmniej raz w życiu tego doświadcza.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Nie ma obecnie jasno określonej powodu, z którego wynikałby przedwczesny wytrysk. Kiedyś lekarze twierdzili, że ma to przesłanki psychologiczne, w dzisiejszych czasach panuje przekonanie, że jest to interakcja czynników psychologicznych i biologicznych.

Przyczyny psychologiczne są związane przede wszystkim z niepokojem, który towarzyszy mężczyznom podczas odbywania stosunku płciowego. W wyniku ich obaw o to czy erekcja zostanie uzyskana bądź utrzymana często dochodzi do zaburzeń. Zdarzają się nawet stany lękowe.

Do czynników biologicznych, które mogą mieć wpływ na przedwczesny wytrysk, należą:

  • nieprawidłowe poziomy substancji chemicznych, zawartych w mózgu, zwanych inaczej neuroprzekaźnikami;
  • nieprawidłowe poziomy hormonów;
  • nieodpowiedni stan tarczycy;
  • posiadane cechy dziedziczne;
  • zapalenie lub zakażenie prostaty;
  • zapalenie lub zakażenie cewki moczowej;
  • w wyniku pooperacyjnego lub pourazowego uszkodzenia nerwów.

Przedwczesny wytrysk - diagnozowanie

W celu trafnego zdiagnozowania, lekarz może zadawać pytania związane z historią choroby i doświadczeń seksualnych. Może również wyrazić chęć przeprowadzenia rozmowy z obecnym partnerem. Aby wykluczyć inne problemy medyczne, mogą też być zlecone różne badania laboratoryjne.

Leczenie niepłodności u mężczyn - jak temu zaradzić?

Może się zdarzyć tak, że przypadłość ta wygaśnie po jakimś czasie w sposób samoistny, bez żadnych działań podejmowanych w tym kierunku. Opóźnienie wytrysku można wywołać poprzez ćwiczenie różnych technik relaksacyjnych. Zdarzają się takie przypadki, że wystarczy tylko zostawić spożywany zbyt często alkohol, tytoń lub leki pochodzące z nieodpowiedniego źródła, które w pierwotnej wersji miały wywołać lepszą dyspozycję seksualną.

Od lekarza można dostać konkretne instrukcje dotyczące technik umożliwiających opóźnienie wytrysku. Oprócz tego może on przepisać leki, które opóźnią wytrysk, często są to leki przeciwdepresyjne.

Poza tym można zastanowić się nad używaniem prezerwatyw. Istnieją specjalne rodzaje znacząco zmniejszające czucie penisa. Na rynku dostępne są również specjalne kremy i żele, które należy wsmarować przed stosunkiem, aby zmniejszyć odczucia.

Komentarze do: Przedwczesny wytrysk (1)

pajacek
pajacek 21-08-2014 15:50

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

1

Jaranie kiepów, maryśki, mało ruchu, zła dieta to wszystko powoduje przedwczesny wytrysk... nawet wiara w siebie nie pomaga, bo nie boisz się, czujesz się pewnie ale kondycji brakuje i nie da się wytrzymać... tutaj trzeb... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze