Szukaj

Zaparcia u kobiet

Podziel się
Komentarze8

Bycie kobietą to przywilej, który niesie ze sobą przypadłości przypisane tylko i wyłącznie płci pięknej. Miesiączka, zmiany hormonalne, ciąża – wpływają na pracę układu trawiennego. Dodatkowo życie w nieustannym stresie, nieregularne spożywanie posiłków oraz brak ruchu mogą powodować bóle brzucha, niestrawność, a nawet zaparcia.

Zaparcia u kobiet
Dulcobis to lek, który pomoże zwalczyć zaparcia oraz pozwoli cieszyć się życiem.

Z problemem zaparć zmaga się coraz więcej kobiet. Według specjalistów zaparcia są jedną z najbardziej uciążliwych i rozpowszechnionych dolegliwości trawiennych. Kiedy kolejna wizyta w toalecie nie przynosi pożądanego efektu, pojawia się uczucie ciężkości, ograniczona swoboda poruszania się. To wszystko przekłada się na samopoczucie. Dodatkowo organizm kobiety jest poddany ciągłym zmianom wynikającym z obecności estrogenów, które w zależności od wieku i etapu życia kobiety funkcjonują w różnorodny sposób. Każda zmiana poziomu estrogenów czy progesteronu odbija się echem na działaniu kobiecego organizmu, między innymi pracy mięśni jelit. 

Hormony w natarciu


Miesiączka. Wiele kobiet przed menstruacją oraz w jej trakcie ma zaparcia. Powodem są między innymi hormony. W tym czasie organizm kobiety próbuje osiągnąć równowagę, która jest zaburzona przez obniżający się poziom progesteronu oraz wytwarzanie prostaglandyn odpowiedzialnych za procesy fizjologiczne.

Mamy karmiące. Na zaparcia cierpią również kobiety karmiące piersią, również za sprawą zmian hormonalnych. Wpływ na to ma także stres - kobiety często denerwują się nową sytuacją życiową, co niestety źle wpływa na układ trawienny. Ponadto panie w tym intensywnym momencie życia ograniczają ruch i nie mają czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków. W tych wyjątkowych dniach warto zadbać o to, aby w diecie znalazły się składniki ułatwiające trawienie oraz wspomagające perystaltykę jelit.


Wiek sprzyja zaparciom

Innym powodem zaparć może być wiek. Z biegiem czasu metabolizm organizmu naturalnie „zwalnia”, przez co przy dotychczasowych nawykach żywieniowych może nagle pojawić się uczucie dyskomfortu, obciążenia, a nawet zaparcia. Częstotliwość pojawienia się tego problemu wzrasta po przekroczeniu 65. roku życia. Jak pokazują statystyki ponad 5-krotnie więcej osób w tym wieku cierpi z powodu zaparć w porównaniu z ludźmi młodszymi. Jest to związane ze zmianami dokonującymi się w budowie i funkcji przewodu pokarmowego, np. dochodzi do stopniowego zaniku bony śluzowej w przewodzie pokarmowym, zmniejsza się dopływ krwi przez miażdżycowo zmienione naczynia tętnicze.

Zaparcia występują także u kobiet w okresie okołomenopauzalnym i menopauzalnym. W tym czasie stężenie hormonów rozrodczych wydzielanych przez organizm obniża się drastycznie, co wpływa na wrażliwe mięśnie jelit.

Jak sobie radzić?

Aby skutecznie walczyć z zaparciami, należy:

  • Przynajmniej kilka minut codziennie poświęcić na gimnastykę – wspomoże ona pracę układu pokarmowego, ale też pomoże zminimalizować stres, który również jest jedną z przyczyn zaparć.
  • Wzbogacić dietę o produkty z dużą zawartością błonnika (np. owoce, warzywa, produkty owsiane, orzechy, pieczywo razowe).
  • Unikać potraw ciężkostrawnych, które nadwyrężają pracę układu trawiennego.
  • Pić przynajmniej 1,5 litra wody dziennie.


W sytuacji, kiedy powyższe wskazówki nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto sięgnąć po Dulcobis - najpopularniejszy na świecie lek przeczyszczający, do stosowania na noc.

Więcej informacji na www.dulcobis.pl oraz www.stopzaparciom.pl

Komentarze do: Zaparcia u kobiet (8)

Marzena K
Marzena K 29-08-2018 23:51

Mój sposób na zaparcia.

1

Dla mnie najlepszym sposobem na zaparcia są czopki musujące Eva/Qu, zawsze mi pomagają, są bardzo bezpieczne, działają po około 10 minutach.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
kokarda
kokarda 31-07-2018 19:14

zaparcia

1

no tak, ale po co się tak długo męczyć z zaparciami. ja męczyłam się pół roku i w końcu powiedziałam dość. pomógł mi Debutir (polecony przez koleżankę z podobnymi problemami). zaczęłam go stosować i przez to moje jelita ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Maksym90
Maksym90 29-05-2017 18:17

Błonnik

1

Widzę, że zaparcia to nie tylko mój problem, choć w sumie dla mnie to już nie problem, bo zwiększyłam dawkę błonnika w codziennej diecie i u mnie to unormowało sytuację. Piję szklankę wody z dodatkiem colon slim, który m... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
remka
remka 17-04-2016 10:20

czopki

1

moim niezawodnym sposobem na zaparcia są czopki, które działają w ciagu 15min od aplikacji... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Żaneta085
Żaneta085 23-09-2014 11:13

Metoda na zaparcia

1

Znam Dulcobis i potwierdzam jego świetne działanie. Wystarczy jedna tabletka na noc, żeby poczuć efekty. Gdy my śpimy, substancje aktywne uaktywniane są w jelicie grubym i zmuszają je do pracy. Dla mnie to idealne rozwią... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Adrianna34
Adrianna34 19-05-2014 16:15

Grzeszki żywieniowe

1

Sięgam po ten lek czasami, kiedy nie mogę poradzić sobie z zaparciami. A potrafią się one u mnie pojawić z najróżniejszych powodów: jak najem się na noc, jak zjem za dużo nabiału, jak pójdę do fastfoodów, jak zjem mięso ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
ariela
ariela 05-08-2013 11:01

zaparcia

2

Często taka dieta nie pomaga, warto ją wzbogacić o produkty z dużą zawartością naturalnego błonnika jak Jeliton na przykład, który szybko sobie radzi z zaparciami... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze