Szukaj

Czystość butelek dla niemowląt

Podziel się
Komentarze0

Utrzymanie butelek do karmienia niemowląt w sterylnej czystości wymaga od rodziców nieco uwagi. Źle umyta butelka może spowodować problemy żołądkowe np. biegunkę, zatrucie pokarmowe czy pleśniawki.Pozostałości mleka, które przylegają do ścianek butelki mogą być pożywką dla rozwoju bakterii. Dlatego, gdy tylko niemowlę skończy jeść, należy od razu wylać pozostałą część mleka i umyć butelkę przy pomocy płynu oraz specjalnej szczoteczki.

Wyparzanie lub sterylizacja przez pierwsze pół roku

Do 6. miesiąca życia dziecka butelki należy wyparzać lub sterylizować i to nawet po starannym umyciu. Jeśli butelka jest wykonana z poliwęglanu, oznacza to, że jest odporna na temperaturę do 97°C, czyli, że można ją gotować. To temperatura, jakiej nie da się osiągnąć w zmywarce. Gotowanie powinno trwać ok. 10 minut. Nie wszyscy rodzice wiedzą, że ważne przy tym jest, by smoczki gotować osobno, gdyż podczas ich gotowania powstaje osad, który może brudzić butelki.

Łatwiej jest utrzymać w czystości butelki szklane, jednak wielu rodziców używa ich tylko na pierwszym etapie karmienia niemowlęcia, przechodząc później na wygodniejsze - plastikowe. Butelki wykonane z tworzywa mają jednak ten minus, że łatwo się odbarwiają.


Mikrofala i zmywarka - niekoniecznie

Mycie butelek w zmywarce nie jest najlepszym pomysłem, gdyż kostki myjące zawierają w sobie zbyt silne substancje, które mogą uszkadzać butelkę. Producenci akcesoriów do karmienia niemowląt zdecydowanie odradzają sterylizowanie butelek oraz smoczków w kuchence mikrofalowej. Wyjątkiem jest tutaj Lovi Samosterylizująca butelka do karmienia 150ml, ponieważ posiada specjalnie zaprojektowany kapsel pozwalający wysterylizować butelkę oraz jej części właśnie w „mikrofali”. - „Dobrą alternatywą dla typowych kuchenek mikrofalowych jest również mikrofalowy sterylizator parowy firmy Philips AVENT, który zapewnia dokładne czyszczenie i chroni delikatne butelki przed zniszczeniem”- mówi Agata Chmielewska, Specjalista ds. Sprzedaży Internetowej Kidy.pl.


Płyn do mycia butelek, laktatora, zabawek

Ostatnio hitem na rynku akcesoriów dla niemowląt jest płyn do mycia butelek firmy NUK. Jego receptura oparta jest na składnikach naturalnych, których enzymy skutecznie usuwają resztki z mleka, papki czy soków. Nie zawiera substancji zapachowych, barwiących ani wybielaczy, a stężenie związków powierzchniowo czynnych zostało ograniczone do minimum. Można nim myć zarówno dziecięce naczynia, a nawet części laktatora i nadające się do mycia zabawki.

NUK Płyn do mycia butelek i smoczków dostępny jest w bezpiecznym sklepie internetowym Kidy.pl, wraz z innymi innowacyjnymi akcesoriami niezbędnymi do zdrowego rozwoju małego dziecka. „Płyn do mycia butelek i smoczków firmy NUK wprowadziliśmy na prośbę naszych Klientów. Nie sądziliśmy, że okaże się aż takim hitem! Klienci bardzo go sobie chwalą i często zamawiają z ten płyn wraz z gąbką do mycia butelek i smoczków - nowością w asortymencie marki NUK”- mówi Agata Chmielewska z Kidy.pl.

Komentarze do: Czystość butelek dla niemowląt

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz