Szukaj

Czego unikać w diecie małego dziecka?

Podziel się
Komentarze0

Małe dziecko w czasie wzrostu i rozwoju jest bardzo wrażliwe, dlatego należy być niezwykle ostrożnym w kwestii żywienia malucha, który bardzo często lubi sięgać po to, co rodzice. Niektóre pokarmy nie powinny być podawane przed osiągnięciem określonego wieku, a porcje niektórych posiłków powinny być odpowiednio unormowane.

Czego unikać w diecie małego dziecka?


Czego powinniśmy unikać w diecie małego dziecka?

Po pierwsze, to faszerowania go od małego tłustymi fast foodami. Zwłaszcza frytki, które niejednokrotnie smażone są na tym samym oleju nawet kilka razy oraz hamburgery, które są dmuchaną bułą z kawałkiem tłustego mielonego mięsa, obficie polaną ketchupem i musztardą to symbol nowych, ostatnich czasów. Po tym w kolejce ustawiają się napoje gazowane, wszystkie są sztucznie barwione i na potęgę dosładzane. A w dodatku - z powodu nieustannej promocji i reklamy - uzależniają. Także dania, np. zupy. Wszystko, co możesz przygotować rozpuszczając w zimnym mleku czy gorącej wodzie i natychmiast podać to jedzenie bez wartości. Smak, zapach i wygląd zawdzięczają chemicznym związkom oszukującym nasze zmysły, ale nie organizm, który niczego z tego nie wykorzysta.

Unikać żywności GMO

Lepiej przejść się po zatłoczonym targu i od poczciwej staruszki kupić pomidorki i inne warzywa, niż łapać okazję w supermarkecie. GMO, czyli genetycznie modyfikowana żywność zawiera w sobie substancje sztuczne, które przesyłają sztuczne informacje do naszego organizmu, jednym z bardzo negatywnych skutków była ogromna niepłodność w ostatnich latach, udowodniono, że to skutek sztucznych informacji w modyfikowanej żywności. Dlatego warto sprawdzać, jakie warzywa i owoce kupujemy naszemu dziecku, ale nie tylko jemu, to tyczy się także ludzi dorosłych.

Jeśli chodzi również o warzywa, ciekawym sposobem ubarwienia codziennego menu dziecka, może być miksowanie „papki” z warzyw. Ewentualnie można wyciskać sok z owoców, które zawierają wiele ważnych witamin, których dziecko potrzebuje, by się rozwijać. Tymi owocami należy zastąpić słodycze, które powinny być ograniczone do minimum. Przyczyną pogorszonego stanu uzębienia jest cukier, to on powoduje otyłość, arteriosklerozę, cukrzycę, osłabioną odporność organizmu. Można o nim powiedzieć, że jest złodziejem, który okrada organizm z bardzo ważnej witaminy B1. Jednym z poważniejszych problemów wywołanych przez cukier jest jego zabuzrenie prawidłowego odczucia łaknienia. Organizm szybko przyzwyczaja się do większej niż potrzebuje porcji glukozy, a gdy jej poziom spada, gwałtownie ubeiga się o kolejną ilość cukru, napadam ogromnego głodu.

Czego jeszcze warto unikać?

  • mrożonek, typu pizza, lazania itp.,

  • dużej ilości soli,

  • rosołu z kostki,

  • parówek,

  • wołowiny,

  • nieprzegotowanego mleka od krowy,

  • mortadeli,

  • benzoesanu sodu,

 

Uwaga: Nie daj się oszukać!

Nie każdy produkt, który reklamowany jest jako „Eko” - właśnie takim jest. Wszystko to dobry marketing i chwytliwe hasła reklamowe. Jeśli na etykiecie jest wybite "wzbogacono witaminami", oznacza to, że dodano je w postaci czystych chemicznych związków, a nie jako składnik owoców czy warzyw. Warto kupować w sprawdzonych źródłach.

Komentarze do: Czego unikać w diecie małego dziecka?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz