Szukaj

Wystartowała nowa akcja Fundacji NUTRICIA

Warszawa, 21 sierpnia 2012 r. – „Karmię świadomie” to akcja edukacyjna skierowana do rodziców dzieci w wieku od 0 do 3 lat. W ramach tegorocznej, pilotażowej edycji, Fundacj NUTRICIA przekazała panele dotykowe już siedmiu placówkom medycznym na terenie całego kraju. Docelowo pojawi się ich dziesięć.


Dzięki tej inicjatywie rodzice będą miel dostęp do rzetelnych, zatwierdzonych przez Polskie Towarzystwo Dietetyki, informacji na temat żywienia dzieci. Panele dotykowe dostępne są już w placówkach zdrowia publicznego we Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Bydgoszczy, Olsztynie oraz w Warszawie na okres od sierpnia do grudnia 2012 roku.

Zawartość merytoryczna panelu dostępna jest w formie prostej prezentacji. Rodzic za pomoc ekranu dotykowego wybiera wiek dziecka i w ten sposób uzyskuje dostęp do najważniejszyc zagadnień związanych z dietą malucha w danym wieku.

- Panele dotykowe to proste w obsłudze kompendium wiedzy dla rodziców, którzy czekają w kolejce do pediatry, mogą poszukać informacji na temat żywienia swojego dziecka. Chcielibyśmy, aby treści dostępne w multimedialnym panelu inspirowały rodziców do rozmów z lekarzem na tematy, co do których mają wątpliwości. Zależy nam też na tym, aby ten mechanizm zadziałał w drugą stronę, czyli żeby lekarze chętnie odsyłali rodziców do naszych paneli. Mamy również nadzieję, że akcja rozszerzy się w przyszłości na większą liczbę placówek, ponieważ widzimy rosnące zapotrzebowanie na informacje o tym, jak prawidłowo odżywiać dzieci
– mówi Karolina Marczewska, specjalista ds. projektów, Fundacja NUTRICIA.


Fundacja NUTRICIA, bazując na wiedzy zdobytej podczas działalności badawczej, wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i przekazuje im informacje na temat prawidłowego żywienia dzieci. Z badań dotyczących żywienia dzieci przeprowadzonych przez Instytut Matki i Dziecka i Instytut „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”, które zrealizowane
zostały dzięki grantom Fundacji NUTRICIA, wynika, że dieta dzieci jest nieprawidłowo zbilansowana. Dlatego tak ważne jest kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych już u najmłodszych oraz edukacja rodziców. Akcja „Karmię świadomie” to kolejne przedsięwzięcie Fundacji skierowane do rodziców, którzy w coraz większym stopniu

potrzebują i poszukują wiedzy na temat prawidłowego odżywiania ich dzieci.

- Panel dotykowy dostępny w naszej przychodni cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców. Podczas każdej wizyty profilaktycznej staramy się rozmawiać z nimi na temat żywienia dzieci, jednak nie zawsze starcza nam czasu na omówienie wszystkich kwestii związanych np. z rozszerzaniem diety maluchów. Urządzenie przygotowane przez Fundację NUTRICIA jest punktem wyjścia do rozmowy z pediatrą i cennym źródłem informacji dla mam. Przeglądając treści dostępne w panelu mogą one już podczas oczekiwania na wizytę zastanowić się nad pytaniami, które chciałyby zadać lekarzowi – mówi lekarz pediatra Regina Kaliska, NZOZ MED-CENTRUM w Warszawie.

Panele znajdują się w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie, Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy, NZOZ „Przychodnia GAJ” we Wrocławiu, w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz NZOZ MED-CENTRUM i BG MED NZOZ w Warszawie.


*****
Fundacja NUTRICIA powstała w 1996 roku. Misją Fundacji jest chronienie, promocja i zapewnienie zdrowia poprzez żywienie. Jej działania skupiają się na trzech obszarach: badań z zakresu żywienia człowieka, edukacji związanej z żywieniem kierowanej do społeczeństwa oraz edukacji związanej z żywieniem kierowanej do środowiska medycznego. Od początku swojego istnienia Fundacja finansuje badania naukowe z zakresu żywienia człowieka w formie grantów naukowych. Organizuje także seminaria poświęcone zasadom planowania badań naukowych, finansuje kursy i spotkania edukacyjne dla osób dotkniętych różnymi schorzeniami metabolicznymi oraz wspiera działania edukacyjne w środowisku medycznym.

Komentarze do: Wystartowała nowa akcja Fundacji NUTRICIA

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz