Szukaj

Waga ciała wpływa na zdrowie fizyczne i umysłowe!

Niemieccy naukowcy z Helmholtz Zentrum Munchen informują, iż waga ciała ma wielki wpływ na jakość naszego życia. Kiedy przybieramy na wadze, cierpi na tym nasze zdrowie psychiczne. Zadziwiające jest jednak to, że samopoczucie zdaje się poprawiać, a zwłaszcza w przypadku kobiet, które już są otyłe bądź mają nadwagę.Odkrycia opublikowano w International Journal of Public Health.

Badacze z Institute of Health Economics, Health Care Management (IGM) i Institute of Epidemiology II (EPI II) piszą w komunikacie: - Nasze rezultaty to cenna informacja dla naukowców pracujących nad strategiami prewencji otyłości.

Dr Rolf Holle, Michale Laxy i ich zespół przeanalizowali dane z badania KORA, które zbierało informacje na temat powiązania wagi ciała z jakością życia związaną ze zdrowiem.


Przez 7 lat mierzono i ważono 3 000 osób. Na podstawie tych pomiarów obliczano dla nich BMI. Jakość życia zmierzono przy pomocy standardowego kwestionariusza.

Dr Holle wyjaśnia: - Wpływ wagi na zdrowie fizyczne i umysłowe jest kompleksowy. Zrozumienie tych powiązań jest kluczowe dla opracowania skutecznych i tanich strategii kontroli i prewencji otyłości.

Wyzwaniem jest przede wszystkim zapobieganie przybieraniu na wadze oraz komplikacjom zdrowotnym z tym faktem związanym (cukrzyca, na przykład).

Jak dodają uczeni, nowo opracowane strategie prewencyjne powinny brać także pod uwagę zaobserwowane w tym badaniu różnice między płciami.

Około 60% niemieckiej populacji ma nadwagę i otyłość. Celem Helmholtz Zentrum Munchen jest opracowanie nowych technik diagnostycznych, terapeutycznych i prewencyjnych, pozwalających przejąć kontrolę nad narastającą epidemią.

Komentarze do: Waga ciała wpływa na zdrowie fizyczne i umysłowe!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz