Szukaj

W jaki sposób należy jeść miód?

Miód to jeden z najbardziej odżywczych naturalnych produktów spożywczych. Produkowany przez pszczoły, zawiera nie tylko naturalne cukry, ale też liczne witaminy, minerały i inne dobre dla ludzkiego zdrowia składniki. Oczywiście, tak jak w przypadku każdego innego produktu pokarmowego, także konsumpcja miodu wymaga umiaru.Co powinniśmy wiedzieć?

Po pierwsze, diabetycy powinni unikać miodu.

Cukier stołowy i niektóre słodycze nie są wskazane dla diabetyków, gdyż ich konsumpcja powoduje zmiany w poziomie cukru we krwi. To samo dotyczy miodu, gdyż zawiera on ogromne ilości glukozy, która jest bardzo łatwo absorbowana przez ciało.

Nagły wzrost glukozy we krwi może negatywnie wpłynąć na kontrolę cukrzycy. Jeżeli jesteś diabetykiem i masz ochotę na coś słodkiego, spróbuj raczej stewii.

Miód jest dostępny cały rok, ale jeżeli chcesz konsumować miód najlepszej jakości, zainteresuj się tym jesiennym. To w trakcie tego sezonu pszczoły produkują najlepszy miód, być może dlatego, że kwiaty także są najzdrowsze w tym sezonie.

Miód można jeść o każdej porze dnia, choć najlepiej kosztować go rano, kiedy ciało potrzebuje zastrzyku energii. Zaleca się ok. 50 – 100 gramów miodu dziennie.

Jak przygotować miód? Prawda jest taka, że nawet solo jest pyszny. Ale niektóre sposoby jedzenia miodu są uważane za złe.

Na przykład dodawanie go do gorącej wody niszczy w nim dobroczynne enzymy. Dodatkowo nie można miodu łączyć z produktami bogatymi w witaminę C i D, gdyż minerały zawarte w miodzie niszczą te molekuły, niwelując ich pozytywne działanie na zdrowie.

Nie można go też jeść z twarogiem, gdyż taka mieszanka powoduje niestrawność.

Konkluzje? Miód to bardzo cenny dar natury, ale jeżeli jemy go w zły sposób, nie skorzystamy z wszystkich jego zalet.

Komentarze do: W jaki sposób należy jeść miód?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz