Szukaj

Uniknij syndromu metabolicznego!

Najnowsze badania oparte na 1056 przebadanych mieszkańcach New Ulm, podkreślają znaczenie zapobiegania otyłości i złego odżywiania oraz propagowanie zdrowych pokarmów tj., warzyw i owoców, które przeciwdziałają zespołowi metabolicznemu(MS). U badanych sprawdzano dietę, aktywność fizyczną, stosowanie używek i wskaźnik masy ciała.

Przedstawione wyniki wyraźnie zalecają zachęcanie ludzi do osiągnięcia równowagi energetycznej i zwiększenia spożywania owoców i warzyw. Jak powiedział jeden z badanych, istnieje wyraźny związek między wzrostem masy ciała i rozwojem zespołu metabolicznego, a spadkiem konsumpcji owoców czy warzyw.

Zaprezentowane wyniki ukazały, że badane osoby, które zaprzestały spożywania zdrowych pokarmów były bardziej o tyle niż badani, którzy stosowali się do zaleceń. Co więcej, grupa pierwsza miła ponad osiem razy większe ryzyko zachorowania na zespół metaboliczny w porównaniu z grupą pierwszą. Co więcej, duże znaczenie odgrywa również aktywność fizyczna, dzięki której nagromadzony pokarm nie zamienia się w tkankę tłuszczową i tym samym prowadzi to do zachowania zdrowia i zapobiegania chorobom.

Czym jest zespół metaboliczny?

Są to czynniki wzajemnie ze sobą powiązane, które doprowadzają do rozwoju chorób serca i naczyń krwionośnych. Badacze nawołują więc, aby stosować zdrowa dietę, unikać używek oraz prowadzić aktywny tryb życia, aby nie narażać się na choroby.

Komentarze do: Uniknij syndromu metabolicznego!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz