Szukaj

Szukasz sposobu, by schudnąć?

Nowe badania opublikowane w Nutrition Journal pokazują, iż ludzie mogą tracić na wadze podczas jedzenia zwykłych ilości cukru lub syropu kukurydzianego o dużej zawartości fruktozy (HFC), jeżeli zmniejszona jest ogólna ilość przyjmowanych kalorii.Nasze badanie obala mit o syropie w diecie, mówi James M. Rippe, jeden z autorów projektu.

Wyniki pokazują, iż równo obniżona kaloryczność diety daje ten sam skutek, niezależnie od rodzaju i ilości dodawanego cukru. To pokazuje, że cukier i HFCS są ważne dla zachowania metabolicznej równowagi.

Wyniki są ważne dla wszystkich starających się zrzucić trochę kilo i tych, którzy zwracają uwagę na typ używanego cukru w napojach i jedzeniu, które konsumują .


Chcieliśmy przeprowadzić badanie, które pozwoli na zdobycie informacji użytecznych, które zastosować będą mogli zwykli ludzie, a nie takich spekulacyjnych, skupiających się na jednej części ekstremalnej diety, mówi Rippe Same.

Badania objęły 247 ludzi otyłych w wieku 25-60 lat. Po 12 tygodniach diety niskokalorycznej nie było dowodów na to, iż cukier stołowy lub HFC nie pozwala na zrzucewagi.

Dezinformacja na temat dodawanego cukru spowodowała, że ludzie zapomnieli, iż nie ma panaceum jeśli chodzi o utratę wagi, mówi Rippe. Najlepsze wciąż pozostaje zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii i ćwiczenia fizyczne.

Komentarze do: Szukasz sposobu, by schudnąć?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz