Szukaj

Święto obżarstwa i aspartamu, czyli Święto Dziękczynienia w Ameryce

Po raz kolejny, jak co roku, amerykańska rada Calorie Control Council ostrzegała przed ogromnym świątecznym obżarstwem, jakiemu oddają się Amerykanie w czasie swojego święta narodowego, informuje serwis NatureNews.Przeciętny Amerykanin w tym dniu konsumuje ponad 4 500 kalorii oraz pochłania 229 gramów tłuszczu w samym tylko tradycyjnym świątecznym obiedzie (indyk i przystawki), jak możemy przeczytać na internetowaje stronie Calorie Control Council.

W liczbie tej nie mieści się nawet śniadanie, ani późniejsze dojadanie resztek, dodają eksperci.


Chociaż niektórzy kwestionują te dane, twierdząc, że w rzeczywistości niewielu ludzi fizycznie jest zdolnych do przyjęcia takiej ilości jedzenia za jednym posiedzeniem.

Skromne obliczenia dotyczące typowego świątecznego posiłku podają mniej więcej połowę tej ilości kalorii, ale Calorie Control Council nie przestaje straszyć swoich obywateli epidemią otyłości.

Aby więc zapobiec nadmiarowi kalorii przyjmowanych w jedzeniu w ciągu tego dnia, Calorie Control Council zaproponowała Amerykanom zastąpienie zwykłych słodzonych napojów gazowanych napojami dietetycznymi, czyli dosładzanymi aspartamem.

Komentarze do: Święto obżarstwa i aspartamu, czyli Święto Dziękczynienia w Ameryce

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz