Szukaj

Świąteczne łakomstwo – jak zapobiec jego skutkom?

Jak wynika z badańi Polacy jedzą za dużo, za tłusto, spożywają zbyt mało warzyw i owoców w porównaniu do ilości zjadanych węglowodanów czy tłuszczy. Ten stan rzeczy pogarsza się dodatkowo w okresach świąt, kiedy lubimy zasiąść za stołem i zapominamy o umiarze. Choć jajko – niezbędne w wielkanocnym menu – to jedynie 90 kcal, zazwyczaj topimy je w wysokokalorycznym majonezie.


Nieodzowne na świątecznym stole wędliny, sałatki, żurek oraz mięsne pieczenie w połączeniu z finałowymi ciastami tworzą mieszankę prowadzącą do wzdęć i znanej większości Polaków zgagi.

Zdecydowana większość Polaków we własnej ocenie odżywia się zdrowo (69%) lub nawet bardzo zdrowo (7%)ii. Aczkolwiek subiektywna ocena własnych nawyków żywieniowych nie znajduje odzwierciedlenia w faktach. Aż 81% jako jeden z najważniejszych zwyczajów wielkanocnych uważa przygotowanie bab i mazurków, które należą do najbardziej kalorycznych potraw w polskiej kuchni.

- Przy rodzinnym, świątecznym stole zalecam przede wszystkim umiar, szczególnie w przypadku osób, które cierpią z powodu problemów gastrycznych, takich jak choroba refluksowa, zgaga czy wzdęcia. Jeśli jednak wystąpią nieprzyjemne objawy – nie bagatelizujmy ich. Cofanie treści żołądkowej do przełyku jest niebezpieczne dla delikatnej tkanki, a nieleczone dolegliwości mogą prowadzić nawet do groźnego nowotworu. To ważne by odpowiednimi, bezpiecznymi dla zdrowia preparatami, zwalczać objawy zgagi i minimalizować ich negatywny wpływ na nasz organizm – powiedziała dr Mirosława Gałęcka.


Istnieją łagodne środki, które pozwalają zwalczać nieprzyjemne objawy refluksu żołądkowego takie jak zgaga, pieczenie przełyku czy cofanie się kwasu żołądkowego. Żel Refluxin-M, działa przez fizyczne zatrzymanie refluksu. Składnik czynny preparatu – alginian – wchodząc w kontakt z kwasową zawartością układu pokarmowego formuje pienisty i lepki żel, który wpływa do górnej części żołądka i spycha jego zawartość w dół. Zasadowa „bariera antyrefluksowa” w poważniejszych przypadkach jest zarzucana do przełyku, nie powodując drażnienia delikatnej śluzówki.

Refluxin-M zawiera dodatkowy składnik zapobiegający wzdęciom, często towarzyszącym dolegliwościom takim jak refluks czy zgaga. Simetikon zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w treści pokarmowej. W ten sposób ułatwia ich pękanie, co usprawnia wydalanie gazów i zmniejsza napięcie jelit.

Dzięki zawartości naturalnych składników Refluxin-M może być stosowany przez osoby starsze, kobiety w ciąży i dzieci już od 3 roku życia.

Komentarze do: Świąteczne łakomstwo – jak zapobiec jego skutkom?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz