Szukaj

Producent 7UP pozwany za wprowadzanie klienta w błąd odnośnie przeciwutleniaczy

Producent popularnego napoju 7UP - grupa Dr Pepper Snapple Group Inc - w ostatni czwartek została pozwana za rzekome wprowadzanie klientów w błąd poprzez podawanie informacji o obecności antyoksydantów. Center for Science in the Public Interest (CSPI, organizacja zajmująca się bezpieczeństwem żywności), powiedziała, iż reklamy napoju, a także jego opakowanie sugerują, że w 7UP znajdziemy przeciwutleniacze z jagód, wiśni, żurawiny i innych owoców, nie zaś sztucznie dodaną witaminę E.Chris Barnes, rzecznik grupy Dr Pepper, w internetowym oświadczeniu nazwał CSPI policją żywieniową. Dodał ponadto, iż opakowanie 7UP spełnia wszystkie regulacje agencji FDA (Food and Drug Administration), mimo że napój nie zawiera soku.

Natomiast nowa formuła produktu, która będzie dostępna w lutym, nie będzie zawierać przeciwutleniaczy.

Zgodnie z opinią National Cancer Institute, przeciwulteniacze pomagają chronić komórki przed uszkodzeniem spowodowanym przez wolne rodniki, które to są niestabilnymi cząstkami, związanymi z pojawianiem się nowotworów.


W grudniu 2008 roku, Food and Drug Administration sprzeciwiła się oznaczeniu "Diet Coke with Vitamins & Minerals" (Dietetyczna Cola z Witaminami i Minerałami), która to teraz nazywa się Diet Coke Plus. W uzasadnieniu podano, iż nie jest wskazane promowanie "śmieciowej żywności" w postaci napojów gazowanych.

Sprawę wniósł do sądu David Green, mieszkaniec Sherman Oaks w Kalifornii, który stwierdził, iż nie dokonałby zakupu produktu, gdyby wiedział, że przeciwutleniacze nie pochodzą z owoców.

Komentarze do: Producent 7UP pozwany za wprowadzanie klienta w błąd odnośnie przeciwutleniaczy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz