Szukaj

Pomijanie posiłków utrudnia zakupy

Według najnowszych badań naukowców z Cornell University, pomijanie posiłków może utrudniać zarówno zakupy, jak i dietę. Jak pokazują wyniki badań opublikowane w JAMA Internal Medicine, osoby, które rezygnują w ciągu dnia z podstawowych posiłków, są bardziej skłonne do kupowania wysokokalorycznych produktów.

Dlaczego omijamy posiłki?

Ludzie opuszczają posiłki z przeróżnych powodów. Są nimi między innymi dieta, głodówka, a także duża ilość pracy, która powoduje, że zwyczajnie zapominamy o jedzeniu. Jednak, jak twierdzą naukowcy, nie ma znaczenia powód, dla którego opuszczony został posiłek. Warto jednak zwrócić uwagę, aby zamiast kupowania chipsów czy lodów, wybrać produkty zdrowsze, tj. np. marchew. Nawet jeśli zdarza się to rzadko, może mieć to mimo wszystko bardzo duży wpływ na naszą dietę w późniejszym okresie.

Badania potwierdzają!

Oczywiście, każda teoria poparta być musi badaniami. Naukowcy poprosili 68 osób, których zadaniem było niespożywanie żadnych pokarmów pięć godzin przed badaniem. Po tym czasie badani zostali wprowadzeni do symulowanego sklepu, w którym mieli zrobić zakupy. Jak się okazało, głodni klienci kupili o 18.6% więcej żywności i tym 44,8 było pokarmów wysokokalorycznych. Dla porównania badacze wybrali się do prawdziwego sklepu, w których obserwowali osoby po i przed lunchem. Ich założenia potwierdziły się, gdyż w koszyku osób będących po lunchu, znajdowała się większość niskokalorycznych produktów.

Jaki z tego wniosek?

Idąc do sklepu i kupując wysokokaloryczne produkty, zazwyczaj starcza ich nam na nie więcej niż dwa, trzy dni. Jak więc radzić sobie z nieomijaniem posiłków przy nawale pracy? Warto mieć przy sobie zdrową przekąskę – jabłko, banana, marchewkę, gdyż w ten sposób zaspokoimy nasz głód i bez problemu wytrwamy do kolejnego posiłku.

Komentarze do: Pomijanie posiłków utrudnia zakupy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz