Szukaj

Pokaż mi co jesz, a powiem ci kim jesteś!

O jedzeniu jako stylu życia, nowych trendach żywieniowych, nawykach kulinarnych oraz filozofii jedzenia porozmawiają kulturoznawcy, filmoznawcy i blogerzy. W ramach PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, 13-14 maja, odbędzie się konferencja naukowa poświęcona kulturze jedzenia, zorganizowana przez Instytut Kulturoznawstwa SWPS.


Czy jedzenie służy tylko zaspokajaniu głodu? Czy ma znaczenie jak, co, z kim i kiedy jemy? Pokaż co jesz, a powiem ci kim jesteś – twierdzą organizatorzy konferencji naukowej „(Po)Wolne jedzenie. Slow food, weganizm i inne ruchy żywieniowe w przestrzeni społeczno-kulturowej XXI wieku” i zapraszają na pokazy filmowe oraz dyskusje poświęcone jedzeniu, które odbędą się 13-14 maja 2013 r. w Warszawie.

Pomysł na konferencję zrodził się z refleksji, że we współczesnej kulturze jedzenie służy czemuś znacznie więcej niż tylko zaspokajanie głodu – tłumaczy dr Aleksandra Drzał-Sierocka,  kulturoznawca SWPS. – Wybierając jedzenie często wyrażamy tym samym swój światopogląd, styl życia lub przynależność do jakiejś grupy – dodaje Karol Jachymek, kulturoznawca SWPS.


Dokumentalne filmy „Małże i miłość”, „Historia ruchu Slow Food” oraz debata o kulturowych kontekstach jedzenia – pierwsza część konferencji odbędzie się w Kinie Iluzjon w Warszawie (ul. Narbutta 50a). W dyskusji wezmą udział m.in. prof. Wiesław Godzic (SWPS), Lucyna Zembowicz (Slow Food Warszawa), Aleksandra Kleśta-Nawrocka (Centrum Badań nad Historią i Kulturą Wyżywienia), Marta Dymek (blogerka, Jadłonomia.com) i dr Radosław Muniak (SWPS). Konferencja odbędzie się w ramach festiwalowej sekcji „Jedz lokalnie, myśl globalnie”. Bilety do nabycia w kasach kinowych.

Targi żywności slow food przygotowane przez Le Targ, pokaz wegańskiego gotowania zorganizowany przez Jadłonomia.com, debata o kulinarnym egzystencjalizmie – drugi dzień konferencji odbędzie się w SWPS (ul. Chodakowska 19/30) w godz. 10.00-18.00, a następnie w klubokawiarni Solec. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Partnerami wydarzenia są PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, Against Gravity, Le Targ, Jadłonomia.com, czasopismo LiteRacje i klubokawiarnia Solec.

Więcej informacji na www.facebook.com/powolnejedzenie oraz www.swps.pl w zakładce aktualności.

Komentarze do: Pokaż mi co jesz, a powiem ci kim jesteś!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz