Szukaj

Pij mleko, będziesz zdrowszy!

Najnowsze badania opublikowane w „Age & Aging” wykazały, że wyrobienie u dzieci nawyku picia mleka może skutkować pozytywnymi efektami w przyszłym życiu.Okazało się, że szklanka mleka dziennie oddziałuje aż 5% przyspieszeniem procesu nauki chodzenia. Co więcej, ma ona duży wpływ na funkcjonowanie organizmu w podeszłym wieku.

Grupa brytyjskich naukowców wykorzystała zawarte w zapisie danych z dwóch wielkich badań skupiających się na nawykach dziecięcych oddziałujących na 1500 osób w wieku 62/86 lat. Naukowcy badali wpływ diety (skupiając się zwłaszcza na mleku, białkach, wapniu oraz tłuszczu) na rozwój i kondycję w czasie rozwoju.

Na początku badani poddawani byli serii ćwiczeń fizycznych, takich jak spacery, czy też marszobieg. Odnotowano, iż dostarczane w okresie dziecięcym wapń, białka oraz mleko miały duży wpływ na rozwój organizmu w późniejszym życiu.

Naukowcy zaobserwowali także pewną prawidłowość: u dzieci u których w dzieciństwie wyrobiono nawyk picia mleka, w dorosłym życiu odnotowano spożycie mleka na zbliżonym poziomie.

Wśród wszystkich nawyków wyrabianych u dzieci, bardzo ważne jest także wyuczenie, iż niezbędne jest codzienne spożywanie śniadania. Badania wykazały, że osoby pijące mleko i jedzące śniadanie posiadają znacznie lepiej zbilansowaną dietę, niż osoby mleka nie pijące oraz unikające śniadań. Mleko spożywane o poranku jest niezwykle zdrowym nawykiem, które pozwala dzieciom na dostarczenie organizmowi składników odżywczych, które są niezbędne w ciągu dnia.

Mleko znajduje się w czołówce źródeł spożywczych mających duży wpływ na rozwój kości. Jest tak ze względu na dużą zawartość wapnia oraz witaminy D.

Komentarze do: Pij mleko, będziesz zdrowszy!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz