Szukaj

Oto dlaczego picie srebra uczyni cię niebieskim

Homeopatia, środki na przeczyszczenie, diety sokowe: to wszystko to sposoby na poprawę stanu zdrowia, o nieudokumentowanym jednak działaniu. Najdziwniejszym z nich może być przyjmowanie srebra koloidalnego. Ludzie piją to, aby trzymać się z dala od infekcji, ale ci, którzy piją je w nadmiarze, przybierają szaro-niebieski odcień. Ta przypadłość znana jest jako srebrzyca.Ostatnio naukowcy odkryli, dlaczego picie zbyt dużych ilości tego płynu może przyprawić o wygląd Tin Mana. Według ACS Nano, przyczyną tego jest proces, który odpowiedzialny jest za powstawanie czarno–białych zdjęć.

Współautor badania Robert Hurt z Brown University stwierdził, że pierwszy raz mamy do czynienia z projektem naukowym opisującym tę przypadłość.

Entuzjaści srebra koloidalnego wierzą, że antybakteryjne właściwości metalu ochronią ich przed zachorowaniem.


Aby dokładniej móc opisać naturę procesu, Hurt wraz z grupą współpracowników dodał srebro do preparatów chemicznych, aby naśladować skutki jego działania w ludzkim organizmie. Naukowcy stworzyli także model nabłonka skóry.

Zespół odkrył, że kwas żołądkowy eliminuje atomy srebra, tworząc jon srebra lub soli o dodatnim ładunku. Jon srebra przenika do krwiobiegu przez kanały z reguły używane przez inne sole. Z krwiobiegu sole przechodzą do skóry.

Gdy światło dociera do skóry, elektrony z otaczających obszarów natychmiast łączą jony srebra, przemieniając je znów w atomy.

Reakcja chemiczna zachodzi w głębszych partiach i skóra staje się niebieska. Ta sama reakcja zachodzi w procesie tworzenia czarno–białych zdjęć.

Póki co, nie ma sposobu na zatrzymanie mody na srebro. Aby uniknąć wyglądania jak smurf, najlepiej unikać wszelakich "zdrowotnych" wzmacniaczy i specyfików o niepotwierdzonym działaniu.

Komentarze do: Oto dlaczego picie srebra uczyni cię niebieskim

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz