Szukaj

Nowe zabiegi na niepohamowany apetyt

Powstaje coraz więcej dowodów na to, jak rodzaj naszej diety wpływa na funkcjonowanie mózgu. Niekontrolowany apetyt powoduje szereg zaburzeń, co zostało przedstawione na zgromadzeniu Neuroscience 2013.

Miliony ludzi na całym świecie cierpi z powodu zaburzeń odżywiania. Anoreksja, bulimia czy niepohamowany apetyt można współcześnie nazywać chorobami. Niestety związane jest to ze zwiększonym ryzykiem przewlekłych chorób psychicznych, jednak dzisiejsze badania pozwalają generować nowe strategie pomagające w walce z otyłością czy anoreksją.

Co przedstawiają nowe badania?

Najnowsze badania ukazują, że ukierunkowana symulacja magnetyczna mózgu zmniejsza objawy ciężkich zaburzeń odżywiania. Wyniki te mogą więc stanowić nowe narzędzie w leczeniu pacjentów cierpiących na tego dolegliwości.

Naukowcy sugerują również, że spożywanie czerwonego mięsa i przetworzonej żywności także negatywnie wpływa na nasze komórki mózgowe, co w późniejszym okresie skutkuje znacznym spadkiem pamięci. Co więcej, w dobie rozpowszechnionych narkotyków, naukowcy ostrzegają, iż marihuana z kolei ma niekorzystny wpływ na masę ciała potomstwa.

Warto również z diety wyeliminować zbyt duże ilości słodkich pokarmów oraz tłuszczy, gdyż uwalniają one insulinę, hamując jednocześnie dopaminę.

Jak twierdzą naukowcy, stwierdzenie „jesteś tym, co jesz” nabiera obecnie zupełnie nowego znaczenia. To, jakie składniki pokarmowe spożywamy nie tylko wpływa na naszą masę, ale również kształtuje mózg.

Komentarze do: Nowe zabiegi na niepohamowany apetyt

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz