Szukaj

Niedobór magnezu szkodzi układowi nerwowemu

Jak stwierdza serwis Natural News, konwencjonalna medycyna zbyt łatwo przepisuje pigułki na każdą dolegliwość, zapominając, że te chemiczne zanieczyszczenia szkodzą mózgowi i układowi odpornościowemu, powodując choroby sercowo-naczyniowe. Dr Carolyn Dean utrzymuje w artykule, że konsumując właściwe dawki magnezu, możemy ukoić lęk, zapobiec zatwardzeniom, depresji, skrzepom krwi, bezsenności, wysokiemu cholesterolowi, a nawet próchnicy.Co więcej, badania wykazały, że magnez łagodzi zaburzenia obwodowego układu nerwowego, takie jak migreny, skurcze żołądkowo-jelitowe, skurcze mięśni stóp, łydek i palców. Skuteczny jest także w leczeniu objawów centralnego układu nerwowego, takich ja otępienie i zawroty głowy.

Dr Dean podkreśla: w latach 50, dr Lewis B. Barnett z Hereford Clinic and Deaf Smith Research Foundation odkrył, że u ludzi z epilepsją występuje niedobór magnezu.

Przedstawił on dowody uzyskane na 30 przypadkach dzieci z padaczką, które wyjątkowo dobrze odpowiedziały na wysokie doustne dawki magnezu, bez żadnych skutków ubocznych.


Barnett pokazał, że przy normalnym poziomie tego pierwiastka we krwi pacjenta, wstrząsy padaczkowe zanikały. Jego zdaniem, główną przyczyną 3 mln klinicznych przypadków i 15 mln subklinicznych przypadków epilepsji zidentyfikowanych w tamtym czasie, był brak magnezu!

Na nieszczęście, kontynuuje dr Dean, większość ludzi nie wie, że przepisywane leki eliminują minerały z organizmu. Minerały, które są niezbędne dla optymalnego zdrowia i właściwego funkcjonowania mięśnia sercowego.

W latach 60, dr Mildred Seeling, światowa ekspert od magnezu, zauważyła, iż większość skutków ubocznych leków była właściwie objawami niedoboru magnezu.

Jej zdaniem, wiele leków zwiększa zapotrzebowanie na ten pierwiastek, tworząc kwasowość w ciele, które wtedy wyciąga dostępny magnez z komórek, próbując zneutralizować kwasy.

Inne leki zdają się usuwać magnez z ciała bądź maskować swoje negatywne działanie utrzymując wysoki poziom magnezu – wyciągniętego z komórek - we krwi.

Komentarze do: Niedobór magnezu szkodzi układowi nerwowemu (5)

Reki
Reki 24-10-2015 12:08

Jak najszybciej uzupełnić niezdobór magnezu?

5

Mi ostatnio zaczynają drgać powieki, wydaje mi się, że to niedobór magnezu. Jak najszybciej go uzupełnić? Najlepiej za pomocą diety, nie lubię brać tabletek :/... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (5)
Pokaż cały wątek (5)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze