Szukaj

Nestle zakazuje używania sztucznych aromatów w swoich słodyczach

Firma Nestle ogłosiła, iż zrezygnuje ze stosowania sztucznych aromatów w swoich produktach sprzedawanych w Zjednoczonym Królestwie. Te sztuczne dodatki zostaną zastąpione przez naturalne alternatywy.Firma Nestle, która jest jedną z głównych firm przemysłu rolno – spożywczego na świecie, zdecydowała się na taki krok, aby odpowiedzieć na prośby konsumentów. Jak podaje firma w komunikacie, podjęta decyzja dotyczy 79 produktów, pośród których znajdują się na przykład Smarties i Rolo.

Co więcej, firma już znalazła rozwiązania alternatywne i bardziej naturalne, które zastąpią sztuczne aromaty. Chodzi tutaj o produkty na bazie marchewki, hibskusa, cytryny, między innymi. Czyli starzy dobrzy znajomi.

Jak stwierdzają liczne stowarzyszenia konsumenckie w Wielkiej Brytanii, trzy czwarte społeczeństwa (75% Brytyjczyków) kupowałoby w rzeczywistości na pierwszym miejscu, jako priorytetowe, produkty, w których nie ma ani grama sztucznych substancji, czyli także sztucznych zapachów.


Jest to apel, który popchnął Nestle do przeprowadzenia badań, które miały pomóc całkowicie wyeliminować sztuczne aromaty z jej produktów. Jednakże, aby było to możliwe, potrzeba było aż co najmniej siedmiu lat prac badawczych, w wyniku których można teraz zastąpić osiemdziesiąt sztucznych produktów w słodyczach dzięki produktom naturalnym.

Aczkolwiek, zaznaczmy tutaj jeszcze, że inicjatywa ta nie jest pierwsza tego typu, ponieważ firma Nestle już usunęła sztuczne produkty we wszystkich napojach sprzedawanych w Zjednoczonym Królestwie, włączając w to także Nesquik, czyli czekoladowy napój, flagowy produkt tej firmy.

Poza tym, podobne badania są również prowadzone w Kanadzie, a także w kilku innych krajach europejskich, jak sprecyzowała jeszcze firma Nestle w komunikacie.

Komentarze do: Nestle zakazuje używania sztucznych aromatów w swoich słodyczach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz