Szukaj

Nadmiar kwasów omega -3 może szkodzić

Najnowsze badania pokazują, że kwasy tłuszczowe omega-3 stosowane w nadmiarze, powodują znaczne konsekwencje dla zdrowia. Wcześniejsze badania prowadzone przez Fenton Jenifer Michigan State University pokazały, że podawanie myszom dużych ilości kwasów omega-3 spowodowały, że zwierzęta znalazły się w grupie ryzyka zapalenia jelita grubego.

Co więcej, nadmiar tych kwasów doprowadzić może również do poważnych chorób sercowych i raka prostaty.

Generalnie, kwasy tłuszczowe omega-3 działają przeciwzapalnie, tak więc stosowane z umiarem wpływają korzystnie na zdrowie, jednakże naukowcy ostrzegają, iż ich nadmiar może działać zupełnie odwrotnie, co w efekcie doprowadzi do patologii immunologicznej. Co się z tym wiąże? Odporność organizmu znacznie się osłabi i narażeni będziemy na działanie wszelakich bakterii i wirusów.

Ogólnie rzecz biorąc, naukowcy ostrzegają, aby uważać na to co się je. Otóż obecnie wiele pokarmów tj. jaja, chleb, masło, oleje czy nawet sok pomarańczowy wzmacniane są kwasami omega-3, tak więc łącząc to z suplementami diety, możemy doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Oczywiście należy jeść ryby dwa razy w tygodniu, jednak osoby narażone na chorobę wieńcową powinny wcześniej skonsultować z dietę z lekarzem. Wówczas wszystko powinno być w porządku.

Komentarze do: Nadmiar kwasów omega -3 może szkodzić

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz