Szukaj

Kalorie w alkoholu i w napojach gazowanych: czy jest jakaś różnica?

Amerykanie spożywają zbyt wiele kalorii, pijąc napoje gazowane. A co z alkoholem? Okazuje się, że dorośli pijący napoje procentowe dostarczają organizmowi tyle samo pustych kalorii, co przy spożywaniu napojów bezalkoholowych.



Gazowane i inne słodzone napoje - będące jedną z przyczyn otyłości - są źródłem ok. 6 procent kalorii spożywanych przez dorosłych.

"Skupialiśmy się do tej pory na napojach słodzonych cukrem. Kalorie w alkoholu to coś nowego" - mówi Cynthia Ogden, jedna z autorek badania, epidemiolog Centers for Disease Control and Prevention.

Naukowcy twierdzą, że wnioski te zasługują na uwagę, gdyż alkohol, tak jak napoje gazowane, zawiera niewiele substancji odżywczych, a za to może poszyczyć się ogromem kalorii.


Ale producenci alkoholu twierdzą, że wyniki tego badania wskazują, iż nie jest to jakiś wyjątkowy problem.

"Badanie pokazuje, że przytłaczająca większość dorosłych pije z umiarem" - twierdzi Lisa Hawkins, rzeczniczka Distilled Spirits Council.

Ankieta CDC opiera się na rozmowach przeprowadzonych z ponad 11 000 dorosłych z USA od 2007 do 2010 roku. Uczestnikom zapytano obszerne pytania dotyczące tego, co zjedli i wypili w ciągu doby.

Okazało się, że ok. 1/3 mężczyzn i 1/5 kobiet spożywało kalorie pochodzące z wina, piwa, czy też napojów wysokoprocentowych.

Komentarze do: Kalorie w alkoholu i w napojach gazowanych: czy jest jakaś różnica?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz