Szukaj

Jakim wegetarianinem był Hitler?

Czy był laktowegetarianinem, czy też może lakto-owo-wegetarianinem? A może pescowegetarianinem? Pytanie to – dla większości społeczeństwa zdecydowanie pozbawione głębszego znaczenia – żywo jednak interesuje redaktorów niemieckiej wersji Wikipedii, o czym informuje niemiecki Die Welt w najnowszym artykule.W publikacji czytamy: - Laktowegetarianizm, lakto-owo-wegetarianizm, pescowegetarianizm, te słowa jeszcze nawet nie istniały w latach 1930 – 1940. Nikomu też by nie przyszło do głowy, żeby czynić takie rozróżnienia w diecie wegetariańskiej: wegetarianizm plus produkty mleczne, wegetarianizm plus jajka i produkty mleczne, wegetarianizm plus ryby.

A jednak, na jednym z forów dyskusyjnych, odnoszących się do artykułu „Adolf Hitler” na Wikipedii, internauci zażarcie kłócą się na temat tego, w jaki sposób odżywiał się niesławny „Fuhrer”. Czy był umiarkowanym wegetarianinem? Czy też radykalnym wegetarianinem, tzn. weganinem?


Oczywiście, mamy wiele informacji na temat chorego stosunku Hitlera do żywności: kiedy został kanclerzem, zatrudnił osobistą kucharkę, którą następnie zastąpił w 1994 dietetyczką Constanze Manziarly, która przygotowywała wszystkie jego posiłki aż do jego śmierci.

Hitler też kazał próbować wszystkie swoje dania przed zjedzeniem, z obawy, że ktoś mógłby chcieć go otruć. Nie wiemy jednak, jakich produktów nie jadł i z jakich powodów.

Die Welt kontynuuje: - Styl odżywiania się dyktatora cały czas jest uważany za dowód jego szaleństwa, tak samo jak jego życie seksualne i domniemany homoseksualizm.

Według ostatniego badania Oxford Internet Institute, Hitler od lat jest jednym z 10 najbardziej kontrowersyjnych tematów poruszanych na niemieckiej Wikipedii. Pośród najczęściej dyskutowanych kwestii znajdziemy: kobiety Hitlera, pies Hitlera, dzieci Hitlera.

Komentarze do: Jakim wegetarianinem był Hitler?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz