Szukaj

Jak rozniecić miłość do warzyw?

Dwa nowe badania przedstawione na dorocznej konferencji Society for Nutrition Education and Behavior's (SNEB), mogą ułatwić rodzicom podawanie dzieciom warzyw. Obydwa badania przeprowadzone zostały przez przewodniczącego SNEB - Briana Wansinka, doktora na John Dyson Professor of Consumer Behavior na Cornell University, i sfinansowane przez Birds Eye.Jest to wiodąca w kraju marka produktów warzywnych, która rozpoczęła ostatnio trzyletnią kampanię, mającą zainspirować dzieci do jedzenia większej ilości warzyw.

9 na 10 amerykańskich dzieci i nastolatków nie je wystarczającej ilości warzyw dziennie. Firma Birds Eye chce pomóc w odwracaniu tej tendencji. Oznacza to finansowanie badań, które mają pomagać rodzicom w szukaniu nowych strategii rozniecających miłość dzieci do warzyw.

Tym samym, firma jest pierwszym przedsiębiorstwem zatrudniającym dzieci do rozwiązywania - przynajmniej częściowo - tego typu problemów. Birds Eye zrozumiała, jak warzywa wpływają na posiłek i chce sprawić, by dzieci wręcz ekscytowały się warzywami.

Poprzez współpracę z Nickelodeon (pierwszoligowa marka produkująca rozrywkę dla dzieci) i iCarly's Jennette McCurdy, Birds Eye upoważnia dzieci do kulinarnej inwencji twórczej i zachęca do dzielenia się tymi inspiracjami z innymi dziećmi w nowej inicjatywie nazywanej ,,iCarly iCook with Birds Eye.”


Warzywa czynią posiłek

Pierwsze badania na 500 matkach z dziećmi odkryły, że warzywa pomagają poprawić dostrzegalnie smak przystawek i sprawiają, że posiłek wydaje się być bardziej kompletny.

Obecność warzyw na talerzu oznacza, że przygotowanemu posiłkowi poświęcono więcej uwagi i przemyśleń.

,,Wnioski te podkreślają pojęcie, że to warzywa czynią posiłek” – mówi Wansink - ,,Warzywa sprawiają, że błagamy o posiłek, a nawet czynią, że osoba, która podaje nam posiłek, wydaje nam się bardziej troskliwa i kochająca.”

Niemal 70% warzyw w Ameryce jest jedzonych podczas obiadów, ale tylko 23% amerykańskich obiadów zawiera pełną porcję warzyw.

Drugie badania poddały pomysł, że być może to rodzice poddają się za wcześnie, jeżeli tylko ich dziecko powie, że nie lubi warzyw. Przeprowadzono więc wywiad z 500 matkami z dwójką dzieci.

Badania pokazały, że 83% dzieci miało ulubione warzywo, o którym matka wiedziała, a 53% najstarszych dzieci miało ulubione warzywo, takie samo jak ich matka.

Oto 6 warzyw, które wymieniło 80% badanych: zboże, brokuł, marchew, fasola szparagowa, ziemniaki i pomidory.

,,Dzieci nie muszą lubić wszystkich warzyw, ale mogą lubić niektóre” – mówi Wansink - ,,Kontynuujmy podawanie warzyw, które dzieci wolą, nie zniechęcajmy ich. Ostatecznie mogą je polubić, jeśli ty też je lubisz.”

Birds Eye utworzyło wiele ciekawych przepisów z warzywami, skierowanych do dzieci, włącznie z ich ulubionymi – brokułami, zbożem i fasolą szparagową – wraz z podpowiedziami, jak wykorzystać je do obiadów rodzinnych.

Komentarze do: Jak rozniecić miłość do warzyw?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz