Szukaj

Import żywności z Japonii ma być lepiej nadzorowany w Kanadzie

Kanada zacieśnia środki kontroli dotyczące importu żywności z Japonii, a to z powodu śladów promieniowania, które ta żywność może zawierać, oznajmiła ostatnio Kanadyjska Agencja Inspekcji Żywności.Kanadyjskie władze sanitarne oznajmiły, iż zakaz sprowadzania do kraju obejmie produkty mleczne, owoce i warzywa pochodzące z regionów usytuowanych blisko elektrowni atomowej Fukushima Daiichi, o ile ich bezpieczeństwo nie zostanie wcześniej zweryfikowane.

Japonia zakazała sprzedaży niektóry produktów pokarmowych pochodzących z regionów wokół elektrowni, z której rozchodzi się radioaktywne promieniowanie, od momentu trzęsienia ziemi oraz tsunami dwa tygodnie temu.


Hong Kong oraz Stany Zjednoczone również zablokowały import niektórych produktów żywnościowych z Japonii.

Agencja kanadyjska oznajmiła, iż te działanie kontrolne dodają się do zwyczajowych praktyk dotyczących importu.

Agencja Służb Granicznych w Kanadzie już zresztą nadzoruje poziom promieniowania wysyłanego przez kontenery ekspedycyjne.

Jeden z przełożonych Kanadyjskiej Agencji Inspekcji Żywności wspomniał, iż produkty japońskie to 0,3% importowanej żywności w Kanadzie. Głównymi importowanymi produktami są: enzymy pokarmowe, olejek sezamowy, przegrzebki, sosy oraz zielona herbata.

Komentarze do: Import żywności z Japonii ma być lepiej nadzorowany w Kanadzie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz