Szukaj

Dobrej jakości pożywienie zwiększa męską płodność

Badania pokazują, że prawidłowa dieta jest również ważnym czynnikiem w męskiej płodności. To proste: istnieje korelacja pomiędzy konsumentami złej żywności i niską liczbę plemników.

Jedno z badań dotyczyło duńskich mężczyzn, którzy otrzymywali posiłki bogate w tłuszcze nasycone, takie, jakie zawarte są w przetworzonej żywności, tłustych mięsach i serach. Większość ludzi zdaje sobie sprawę ze złego wpływu, jaki takie środki spożywcze mają na nasze ciała, wypełniając je toksynami, więc wyniki nie powinny być całkowicie zaskakujące. Stężenie plemników u tych mężczyzn było o 38% niższe, a ich liczba niższa o 41%, od mężczyzn, którzy nie mieli tłuszczy nasyconych w swojej diecie. Wyniki powinny wzmocnić znaczenie wyboru zdrowej żywności każdego dnia.

Chcesz mieć większą liczbę plemników? Spożywaj następujące produkty

Brazylijskie badania wykazały, że spożywanie produktów pełnoziarnistych i większej ilości świeżych owoców było odpowiedzialne za zwiększenie liczby plemników i ich rentowności, a także odegrało rolę w ruchliwości spermy. To kolejny dowód na to, że jedzenie pełnowartościowej i świeżej żywności ma dobry wpływ na nasze ciało.

Należy również spożywać produkty bogate w kwas foliowy, ponieważ niski poziom kwasu foliowego łączy się ze spadkiem męskiej płodności. Zawierają go owoce cytrusowe, tak jak banany i, w znacznie mniejszym stopniu, brzoskwinie. Awokado, szpinak i kapusta są również doskonałym źródłem kwasu foliowego i uznawane są za ważne dla zdrowych plemników i rozwoju chromosomów. Produkty spożywcze bogate w witaminę C są także bardzo ważne dla zdrowia plemników, ponieważ witamina ta zwiększa ich żywotność i ruchliwość. Duże jej ilości zawierają: papaja, pomarańcze, truskawki i kiwi. Warzywami, bogatymi w witaminę C są: czerwona papryka, kalafior i kapusta włoska. W swojej diecie należy również umieścić nasiona chia, lnu i konopii. Są bogate w kwasy omega-3, które czasopismo Human Reproduction zgłosiło, jako kluczowy czynnik zdrowych plemników. Im więcej mężczyźni spożywają produktów, bogatych w omega-3, tym lepsza jest ich płodność.

Co z ostrygami?

Oczywiście, wiele osób słyszało, że ostrygi są idealne dla „wprawienia się w nastrój", ponieważ są one uważane za afrodyzjak. W rzeczywistości są też bogate w cynk. W badaniach stwierdzono, że jego brak zmniejszył funkcję jąder u czterech na pięciu mężczyzn. Mężczyźni z niedoborem cynku mogą doświadczać impotencji. Włączenie ostryg do diety nie zaszkodzi,więc, jednak warto spożywać inne produkty bogate w cynk, jak np.nasiona sezamu, czy seler.

Ewa Panasiuk

Komentarze do: Dobrej jakości pożywienie zwiększa męską płodność

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz