Szukaj

Dieta owocowa

Dieta owocowa polega na jedzeniu samych owoców, bez żadnych dodatków. Można jeść jeden rodzaj owoców (np. jabłka) lub kilka rodzajów owoców. Ilość jest w zasadzie dowolna jak i sposób przygotowania, możemy, więc jeść owoce surowe, gotowane, pieczone, duszone. Między posiłkami należy wypijać do 2 litrów niegazowanej, naturalnej wody mineralnej. Dzięki diecie owocowej szybko i łatwo oczyścimy nasz organizm z toksyn, odciążymy układ krążenia i utrzymamy właściwe ciśnienie tętnicze.

Dieta owocowa

Nasz organizm będzie wypoczęty i pełen energii a nasza skóra nabierze blasku. Dietę owocową zazwyczaj stosuje się przez dwa dni. Możemy korzystać z niej co tydzień lub co miesiąc przez wiele lat.

Warto w pełni wykorzystać zalety owoców stosując kilka zasad, a mianowicie. Po pierwsze jedzmy owoce za skórką (np. jabłka, gruszki, śliwki, brzoskwinie), ponieważ w niej jest najwięcej błonnika, który pomaga usunąć niestrawione resztki pokarmu oraz przyspiesza przemianę materii. Natomiast, jeżeli już owoc wymaga oczyszczenia ze skórki, róbmy to cienko, gdyż pod samą skórką znajduje się najwięcej witaminy C. Jeżeli chodzi o owoce cytrusowe, to nie usuwajmy białych błonek - one także maja dużo błonnika. Pamiętajmy, aby myć owoce w ciepłej wodzie, gdyż często są spryskiwane konserwantami, aby dłużej zachowały świeżość oraz woskowane, aby ładniej wyglądały.

Dieta owocowa jest bardzo restrykcyjna. Same owoce nie dostarczają naszemu organizmowi ani tłuszczy ani białek. Umożliwia zrzucenie do 4 kg. Dieta owocowa jest przeznaczona dla osób z silną wolą. Nie powinny jej stosować kobiety w ciąży karmiące piersią i nastolatki.

Opracowała:
Katarzyna Dyllus

Komentarze do: Dieta owocowa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz