Szukaj

Dieta bogata w proteiny chroni mięśnie i odchudza!

Nowe badanie, opublikowane w The FASEB Jounal, podburza powszechne przekonanie, że kiedy tracimy na wadze poprzez dietę i ćwiczenia, powinniśmy się pogodzić także z utratą masy mięśniowej. Naukowcy z U.S. Army Research Institute of Environmental Medicine wykazują, że konsumpcja dwukrotnie większej dawki protein niż jest to zalecane, a także stosowanie diety i ćwiczeń, zapobiegają właśnie utracie mięśni, a także sprzyjają utracie tłuszczu.Potrojenie dawki protein nie dało dodatkowych korzyści.

Dr Stefan M. Pasiakos mówi: - Mamy nadzieję, że rezultaty tego kontrolnego badania zostaną wzięte pod uwagę przez Institute of Medicine, który ustala wytyczne odnośnie spożycia protein.

Aby doszło do tego odkrycia, dr Pasiakos i jego koledzy zrekrutowali do badania młode kobiety i mężczyzn, których następnie przypisali do 31-dniowych kontrolnych diet, zawierających 3 różne poziom protein:

- zgodny z bieżącymi zaleceniami dietetycznymi;

- dwukrotnie większy niż zalecany;


- trzykrotnie większy niż zalecany.

Poza tym, całkowita dzienna dawka kalorii we wszystkich trzech reżimach dietetycznych była tak przystosowana, aby utrzymać stałą wagę ciała przez pierwsze 10 dni, dzięki czemu metabolizm organizmów uczestników przystosował się do dziennych dawek protein.

Przez kolejne 3 tygodnie utrata wagi została wywołana restrykcją całkowitych kalorii oraz zwiększeniem poziomów dziennych ćwiczeń. Wszystkie posiłki były przygotowywane przez zespół badawczy. Ćwiczenia były ściśle kontrolowane.

Na samym końcu badania zmierzono skład ciał uczestników oraz metabolizm protein mięśniowych.

Wykazano, że istnieją granice ochronnego efektu dodatkowych protein. Dlatego naukowcy teraz sugerują na podstawie tych danych, że istnieje optymalny, a być może także maksymalny, poziom protein korzystny dla młodych aktywnych dorosłych.

Dyrektor naczelny The FASEB Journal, dr Gerald Weissmann mówi: - Badanie to potwierdza to, co od dawna demonstrowali kulturyści. Duża dawka protein w diecie zapobiega utracie masy mięśniowej, jednocześnie promując spalanie tłuszczu.

Komentarze do: Dieta bogata w proteiny chroni mięśnie i odchudza!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz