Szukaj

Coraz większe zainteresowanie dietą wegańską

Coraz więcej wpływowych osób, takich jak były prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton, informuje opinię publiczną o swoim żywym zainteresowaniu dietą wegańską. Justin Timberlake śpiewa nawet „Bring it on down to Veganville”. Czy może to oznaczać, że dieta wegańska wchodzi na stałe do mainstreamu w Stanach Zjednoczonych, czy też jest to tylko chwilowa moda?Serwis Google potwierdza, że ta pierwsza opcja może być prawdziwa. Albowiem, publiczne zainteresowanie wegańską dietą, według Google Trends, jest dziś większe niż kiedykolwiek, co można stwierdzić na podstawie statystyk wyszukiwania Google.

Co więcej, badanie kierowane przez Vegetarian Resource Groupe pokazało, że w 2012 roku 2,5% populacji amerykańskiej identyfikowało się jako „weganie”. Dla porównania, w 2009 roku, zaledwie 1% populacji uważało się za adeptów tej diety.

- Być może nie jest to jakaś drastyczna różnica, ale oznacza, że liczba ludzi stosujących dietę wegańską wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu zaledwie trzech lat - podsumowuje serwis The Huffington Post.


W ostatnim roku, Mark Bittman z The New York Times pisał, że zapotrzebowanie Amerykanów na mięso stale spada. Co więcej, amerykański wydział rolnictwa przewidywał dalszy spadek.

Całkiem niedawno, po skandalu z końskim mięsem, do którego doszło w Europie, a który szerokim echem odbił się również za Atlantykiem, sprzedaż produktów bezmięsnych w USA zaczęła powoli rosnąć.

Rosnące zainteresowanie dietą bezmięsną może częściowo wynikać z coraz większej ilości gwiazd, które otwarcie głoszą swój entuzjazm dla diety wegańskiej w ostatnich latach. Być może jednak jest to bardziej znaczący trend, a nie krótkotrwała moda.

Ostatnie badania potwierdziły, że weganizm jest związany z wieloma korzyściami zdrowotnymi - poczynając od poprawy zdrowia serca, kończąc na lepszych wynikach u cukrzyków, nie pomijając także wpływu na proporcje otyłości. Innymi słowy – weganizm odchudza.

Nie można też zapomnieć, że ograniczenie konsumpcji mięsa jest bardzo dobre dla naszego środowiska naturalnego.

Komentarze do: Coraz większe zainteresowanie dietą wegańską

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz