Szukaj

Chemia zawarta w żywności przyczyną nadwagi i złego samopoczucia

Najnowsze badania opublikowane w Natural News potwierdzają, że spożywanie regularnie i w dużych ilościach przetworzonej żywności i dieta bogata w cukier może sprzyjać lenistwu. Zazwyczaj osobom z nadwagą przypisujemy etykiety leniwych i niepohamowanych w spożywaniu pokarmów. Badanie dowodzi jednak, że otyłość jest przyczyną lenistwa, a nie jego skutkiem.

Naukowcy swój eksperyment przeprowadzili na szczurach. Trzydzieści dwie samice karmione były produktami ze standardowej diety lub tymi przetworzonymi, składającymi się głównie ze słodkich pokarmów. Diety były niemal identyczne, w całkowitej zawartości tłuszczu, białka i węglowodanów oraz wprowadzonej ilości cukru była podstawowa różnica.

Po około trzech miesiącach szczury utrzymywane na diecie przetworzonej miały już nadwagę, podczas gdy szczury na diecie zdrowej utrzymywały swoją masę ciała.

Początkowo obie grupy szczurów wydawały się utrzymywać na takim samym poziomie energii. Jednak, kiedy zamontowano urządzenie wydające cukier pod wpływem nacisku zwierząt na łyżeczki, okazało się, że w grupie szczurów karmionych przetworzoną żywnością następowało coraz większe zniechęcenie i coraz większe przerwy.

Co za tym idzie, szczury z tej grupy były bardziej leniwe niż zwierzęta na normalnej diecie. Podczas, gdy u szczurów chudych przerwy trwały około pięć minut podczas pół godzinnej sesji, to u szczurów otyłych te przerwy trwały dziesięć minut i dłużej. Osłabiona była ich motywacja. Podobnie dzieje się wśród populacji ludzkiej.

Komentarze do: Chemia zawarta w żywności przyczyną nadwagi i złego samopoczucia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz