Szukaj

Batony czekoladowe producenta Marsa nie przekroczą już 250 kalorii

Grupa MARS Inc ostatnio oznajmiła, iż nie będzie wiecej produkować batonów czekoladowych, których wartość odżywcza przekracza 250 kalorii. Decyzja ta wejdzie w życie 2013 roku.Inicjatywa ma na celu poprawienie jakości odżywczej tych produktów oraz umożliwić sprzedawanie ich w sposób bardziej odpowiedzialny, jak podał w komunikacie rzecznik grupy.

Oto decyzja, która nie spodoba się wielbicielom „king-size” Mars albo Snickers, ponieważ produkty te wkrótce znikną z półek sklepowych. Tak przynajmniej oznajmiła ostatnio grupa MARS, czyli producent tych batonów, znanych na całym świecie.

A konkretnie, firma z siedzibą w stanie Wirginia, w Stanach Zjednoczonych, zdecydowała się w końcu zlikwidować wszystkie te produkty, których wartość odżywcza przekracza 250 kalorii. W ten sposób, słynny gitantyczny baton Snickers, który miał aż 540 kalorii, nie będzie już sprzedawany pod koniec 2013 roku.


Poza tym, firma również stwierdziła, iż zredukuje poziom sodu w swoich produktach, o 25% do 2015 roku.

Uważamy, że wszystkie nasze produkty mogą być doceniane w ramach zdrowego stylu życia oraz zrównoważonego odżywiania, komentuje rzecznik grupy MARS Inc, cytowany przez Daily Mail.

Jest to kolejna strategia, która dodaje się do tej, podjętej już w 2007 roku: wtedy, firma oznajmiła, że nie będzie już więcej kupować przestrzeni reklamowej ani czasu reklamowego w momencie, kiedy jedna czwarta publiczności będzie się składać z dzieci poniżej 12 roku życia.

Nawet jeżeli ta inicjatywa zapisuje się pośród innych, podjętych przez innych gigantów przemysłu rolno-spożywczego, to już teraz została skrytykowana.

Niektórzy krytycy podkreślają bowiem, że redukcja rozmiaru batonów niekoniecznie będzie szła w parze ze spadkiem ich kosztów. Podjęta strategia ma więc być pretekstem do poniesienia ceny.

Poza tym, likwidacja batonów kalorycznych nie dotyczy formatu „pack duo” ani formatu rodzinnego, które w dalszym ciągu będą sprzedawane. Jak firma ocenia, takie opakowania powinny być zjadane w kilka osób, albo na kilka razy.

Komentarze do: Batony czekoladowe producenta Marsa nie przekroczą już 250 kalorii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz