Szukaj

Bądź zdrowy i jedz sałatki!

Ostatnie badania wykazały, że ludzie, którzy jedzą sałatki dostarczają sobie wszystkie niezbędne składniki odżywcze i witaminy - w ich organizmie niczego nie brakuje. Wegetarianie to zdrowi ludzie, choć wielu uważa, że się zaniedbują.

Zielony eksperyment

Badanie zostało przeprowadzone przez specjalistów z University of California, Los Angeles i Louisiana State University. Ocenili oni wartość odżywczą sałatki i surowych warzyw, określili również, w jaki sposób wchłaniają się ich składniki odżywcze. Przebadane osoby, które często spożywały sałatki zamiast wystawnych obiadów, miały podwyższony poziom witaminy C, likopenu i kwasu foliowyego

Korzyści zdrowotne wynikające z jedzenia sałatki

Podwyższony poziom witaminy C wspomaga wchłanianie żelaza i innych składników niezbędnych dla naszego organizmu. Innymi słowy, brak witaminy C może prowadzić do braku żelaza, który może przyczynić się do anemii i innych problemów.

Likopen, silny przeciwutleniacz, który znajduje się w owocach i warzywach, odgrywa znaczącą rolę w profilaktyce chorób  takich jak zwyrodnienie plamki żółtej i niektórych nowotworów. Pomidory, które są zazwyczaj w sałatkach zawierają likopen.

Dodatkowo w sałatkach znajdziemy kwas foliowy (szpinak, sałata , brukselka, brokuły i szparagi). Odpowiedni poziom kwasu foliowego może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry, włosów, paznokci.

Sałatka dobra na zdrowie!

Wegetarianie i osoby jedzące sałatki mogą czuć się bezpiecznie. Znajdują się one w grupie jednych z najzdrowszych ludzi. Spożycie surowego pokarmu zapewnia prawidłowe wchłanianie substancji odżywczych do krwiobiegu, a tym samym zapewnia długie i zdrowe życie.

Monika Kachniarz

Komentarze do: Bądź zdrowy i jedz sałatki!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz