Szukaj

Awokado wpływa na uczucie sytości?

Nowe interesujące badania, przeprowadzone nad konsumpcją awokado, zostały właśnie zaprezentowane na kongresie naukowym IUNS 20th International Congress of Nutrition, który odbywał się w Granadzie, w Hiszpanii.Naukowcy wyjaśniają na podstawie przeprowadzonego eksperymentu, że mimo iż konsumpcja kalorii w czasie obiadu pozostała niezmieniona, to dodanie świeżego awokado do posiłku pomogło zredukować głód i ryzyko przejedzenia u dorosłych z nadwagą.

Rezultaty wykazały też, że dodanie awokado skutkowało mniejszym wzrostem insuliny po posiłku, w porównaniu do zjedzenia posiłku bez tego produktu.

Odkrycia te są oparte na danych z badania klinicznego HAB (Hass Avocado Board), które było prowadzone przez naukowców z Loma Linda University.

Zespół ten badał efekty dodania świeżego awokado do obiadu – albo zastąpienia nim innego produktu, albo po prostu dodania go do posiłku.


Badano wpływ na uczucie sytości, cukier we krwi, częstość sięgania po jedzenie, a także odpowiedź insulinową.

Powyższe wnioski zostały zaprezentowane na konferencji naukowej przez dr Michelle Wien i dr Ellę Haddad.

Dr Nikki Ford, dyrektor HAB, mówi: - Potrzebne są dodatkowe badania, ale już teraz zaprezentowane prace dostarczają obiecujących wskazówek na przyszłość dla badań, które będą miały na celu określenie działania awokado na uczucie sytości oraz na poziomy insuliny i glukozy we krwi.

Jego zdaniem aktualne prace przyczynią się do pogłębienia wiedzy na temat pozytywnej potencjalnie roli awokado w kontroli wagi i cukrzycy.

Dr Emiliano Escobedo, dyrektor wykonawczy HAB, mówi: - Badanie Hass Avocado Board powstało w 2010, aby zwiększyć świadomość i poprawić zrozumienie unikatowych zdrowotnych korzyści płynących z dodawania świeżego awokado do posiłków.

Aktualnie HAB wspiera kilka prób klinicznych, które badają związek między awokado a ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, związek między awokado a kontrolą wagi i cukrzycą, oraz zdolności awokado do podnoszenia absorpcji składników odżywczych.

Komentarze do: Awokado wpływa na uczucie sytości?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz