Szukaj

Amerykańska FDA ostrzega przed suplementami witaminowymi zawierającymi steroidy

Suplementy witaminy B, zwane B-50, zawierają dwa niebezpieczne steroidy anaboliczne. Jak przestrzega amerykańska Food and Drug Administration, zażywanie tych suplementów powoduje niezwyczajny porost włosów u kobiet, a także impotencję u mężczyzn.FDA w komunikacie zaleca unikanie tych produktów.

Suplement ten jest sprzedawany przez firmę Healthy Life Chemistry By Purity First i zawiera metasteron i dimetazynę.

Obydwie te molekuły są potencjalnie niebezpieczne, ale nie są wymienione na etykietce produktu. Z całą pewnością nie powinny znaleźć się w suplementach diety, zdaniem amerykańskich władz.

Food and Drug Administration informuje, iż otrzymała 29 doniesień na temat problemów powiązanych z zażywaniem tego produktu, włączając w to zmęczenie, bóle i skurcze mięśniowe, anormalne testy wątrobowe, tarczycy i cholesterolu.


Kobiety, które zażywały ten suplement, doświadczyły niezwyczajnego porostu włosów oraz zatrzymania menstruacji, a mężczyźni impotencji i niskich poziomów testosteronu.

Food and Drug Administration dodaje, że firma sprzedająca produkt odmówiła jego wycofania z rynku. Producentem suplementu jest Mira Health Products. B-50 można kupić za pośrednictwem licznych stron internetowych.

Jeżeli Healthy Life Chemistry By Purity First nie zaprzestanie sprzedawania tego suplementu, FDA podejmie odpowiednie kroki prawne, jak przestrzega agencja w komunikacie.

Food and Drug Administration dodaje, iż o problemie została poinformowana przez lekarza, który leczył 20 pacjentów z podobnymi objawami bólów mięśni i zmęczenia, jak również z anormalnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Wszyscy pacjenci zażywali ten sam produkt, czyli B-50, w ramach diety przepisanej im przez innego lekarza. FDA pobrała próbki suplementu i wykryła w nich obecność steroidów.

Komentarze do: Amerykańska FDA ostrzega przed suplementami witaminowymi zawierającymi steroidy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz