Szukaj

Rola mężczyzny podczas połogu, czyli poradnik jak wzmocnić relacje z żoną i być wsparciem w trudnym czasie!

Podziel się
Komentarze0

Uczucie niezadowolenia z wyglądu i zmęczenie to częste zjawiska zaobserwowane u kobiet będących w połogu. Bardzo ważne jest wówczas wsparcie i otoczenie opieką kobiety przez swojego mężczyznę, bowiem macierzyństwo to wspaniała rzecz, którą razem powinni przeżywać. Mężczyzna przede wszystkim powinien pamiętać, że macierzyństwo to wasz wspólny czas. Razem powinniście cieszyć się i przeżywać każdą chwilę.

Rola mężczyzny podczas połogu, czyli poradnik jak wzmocnić relacje z żoną i być wsparciem w trudnym czasie!


Jestem gruba i we wszystkim źle wyglądam!

Z takim podejściem należy natychmiast skończyć. Żadna kobieta nie ma ciała modelki tuż po porodzie, co nie znaczy, że nie może wrócić do swojej dawnej wagi. Na początku warto zaakceptować swój wygląd, to już pół sukcesu. Szersza koszulka i większe spodnie spowodują uczucie swobody i swego rodzaju lekkości. Niezmiernie ważne jest ułożenie programu ćwiczeń. Nie tylko przyśpieszy to spalanie tkanki tłuszczowej ale wzmocni osłabione po ciąży mięśnie. Dieta powinna być bogata w witaminy i minerały, a niezdrowe tłuszcze i słodycze powinny pożegnać się z kuchnią młodej mamy. Takie drobne zmiany spowodują, że kobieta nie tylko poczuje się lżejsza i piękniejsza, ale będzie miała więcej siły. Dbanie o siebie jest równie ważne. Drobny makijaż, zawsze świeżo umyte włosy - takie czynności pomogą także dziecku, które od najmłodszych lat uczy się pewnych przyzwyczajeń.

Jak w tym wszystkim powinien odnaleźć się mężczyzna?


Kwiatek bez powodu? Dlaczego nie! Twoja żona potrzebuje czuć, że nadal jest przez ciebie kochana i tak samo atrakcyjna jak wcześniej. Trudności w pogodzeniu się ze swoim wyglądem to nie jedyne problemy. Do tego dochodzi strach i lęk o dziecko, problemy ze współżyciem, zmęczenie i dużo stresu. Czasem zwykły całus w ciągu dnia może utwierdzić ja w przekonaniu, że ma koło siebie wspaniałego mężczyznę troszczącego się o rodzinę.

Cały dzień w pracy, a żona przy dziecku? Bardzo często kończy się to tak naprawdę bezpodstawną kłótnią. W tym wypadku wystarczy spokojna rozmowa, telefon w ciągu dnia z pytaniem „Jak się czujesz, kochanie?”. Tak drobne gesty okazują się być naprawdę wielkimi.

Powiedz swojej żonie, że pięknie wygląda, a gdy nadal nie może pogodzić się ze swoim wyglądem a na ćwiczenia nie ma siły, może wyjdźcie razem na spacer? Wieczorem wspólnie poćwiczcie? W tym wypadku niezwykle ważna jest delikatność, aby nie zasugerować kobiecie, że wygląda za grubo.

Wspólne gotowanie to też jedno z rozwiązań, ale nie zawsze jest na to czas. Kurczak zrobiony na parze z warzywami wcale nie musi być taki zły! Zjedz czasem z żoną coś lekkiego, będzie wówczas widziała, że starasz się jak tylko możesz i wcale nie będzie wymagała od Ciebie, abyś jadł cały czas to, co ona.
Dużo rozmawiajcie i wspólnie dbajcie o owoc waszej miłości. Zwykła wspólna kąpiel maluszka jeszcze bardziej utwierdzi was w przekonaniu jak wspaniałą i kochającą jesteście rodziną.

Nie trzeba wiele, aby być wsparciem dla kobiety tuż po porodzie. Pomoc psychiczna w zupełności wystarczy, w końcu nic nie może się równać z poczuciem miłości i akceptacji. Kobieta mająca przy swoim boku troskliwego mężczyznę i największy skarb w postaci noworodka nie potrzebuje niczego innego. Rodzina bowiem, to największe szczęście w życiu każdego z nas.

Autor:
Sara Guzik

Komentarze do: Rola mężczyzny podczas połogu, czyli poradnik jak wzmocnić relacje z żoną i być wsparciem w trudnym czasie!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz