Szukaj

Pierwsza wizyta u lekarza, kobiety w ciąży

Podziel się
Komentarze0

Gdy test wyszedł dodatnio i wiesz już ,że najprawdopodobniej za 9msc zostaniesz mama, powinnaś udać się niezwłocznie do lekarza. Będziesz mogła zrobić wszystkie badania, a także zdobyć wiedzę o rozwijającym się w Tobie dziecku.    


Pierwsza wizyta jest zazwyczaj najdłuższa, a to dlatego, że lekarz pragnie od Ciebie uzyskać jak największą ilości informacji. Podczas niej zastanów się od razu czy lekarz, którego wybrałaś Ci odpowiada czy czujesz, że wykazuje on odpowiednie zainteresowanie i troskę- będzie on bowiem Tobie towarzyszył przez cały czas trwania ciąży- ważne zatem byś czuła się komfortowo i bezpiecznie.

Przebieg Wizyty:

1. Wywiad lekarski: zostaniesz zapytana o ostatnią miesiączkę, aby lekarz mógł ustalić termin porodu oraz o długości trwania cyklu, choroby na które ewentualnie cierpisz etc.

2. Badanie ogólne –badanie serca, płuc i określenie ogólnego stanu zdrowia.

3. Badanie ginekologiczne

4. Zalec badania laboratoryjne

5. USG- pozwala ustalić czy ciąża jest pojedyncza czy mnoga.


Dostaniesz skierowanie od lekarza na następujące badania, które możesz zrobić bezpłatnie:

Grupa krwi i czynnik Rh, badanie ogólne moczu, morfologia krwi, glukoza w surowicy( ciążą to moment w którym może pojawić się cukrzyca-dlatego ważne jest, aby wykonać to badanie)  WR( odczynnik Waserrmana- pozwoli on na wykrycie chorób wenerycznych) badanie cytologiczne i bakteriologiczne.

Komentarze do: Pierwsza wizyta u lekarza, kobiety w ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz