Szukaj

Sport - co pomaga na ból w stawach

Komentarze do: Sport i walka z bólem
Odpowiedz w wątku
Alinka
Alinka 20-06-2016 11:21

Mi na chrobotanie w stawach pomaga ... Biorę w okresie większej aktywności czyli tak na wiosnę i lato i nie mogę narzekać na moje stawy

Kolombo
Kolombo 15-07-2016 11:03

Dobre efekty na ból w stawach przynosi termoterapia, czyli ciepłe lub zimne okłady. Wybór temperatury zależy od przyczyny bólu. Miejscowe leczenie zimnem stosowane jest w tzw. ostrym bólu, który został spowodowany przez uraz lub wskutek zaostrzenia choroby zwyrodnieniowej. Miejscowe leczenie ciepłem stosuje się natomiast w przewlekłym bólu.

Konwergens
Konwergens 15-07-2016 11:16

Jest wiele sposobów na poradzenie sobie z bólem stawów. Istnieją specjalne maści, lekarstwa oraz domowe sposoby, które uśmierzą ten rodzaj bólu. Ja na ból w stawach po treningu stosuję lód, lód i jeszcze raz lód. Bardzo łagodzi ból i można dalej normalnie funkcjonować.

Jambo
Jambo 15-07-2016 11:19

Odnośnie domowych sposobów na ból stawów to ja polecam większe spożywanie imbiru i kurkumy. Posiadają one właściwości przeciw zapalne i nie powodują żadnych efektów ubocznych. Spożywanie większej ilości imbiru i kurkumy będzie dla nas z korzyścią, ponieważ mają one działanie przeciw bólowe i zmniejszające opuchliznę.

Anastazja_Rita
Anastazja_Rita 15-07-2016 11:33

Z bólem stawów najlepiej udać się do lekarza, żeby dokładnie zdiagnozował przyczynę bólu i wtedy zdecydował czy potrzebne będą lekarstwa czy okłady lub maści miejscowe, które będzie się stosowało w miejsce wystąpienia bólu. Nie ma co na własną rękę starać się pozbyć bólu, bo można sobie jeszcze zaszkodzić.

Konczita
Konczita 15-07-2016 11:38

Od dwóch lat trenuję biegi i czasami złapie mnie mocny ból stawu kolanowego. W moim przypadku najbardziej pomaga lód. Jak tylko złapie mnie ból, od razu robię sobie okład z lodu, wystarczy chwilę potrzymać i po bólu nie ma już śladu, dla mnie jest to najskuteczniejsza i najbardziej sprawdzona metoda na ból stawów.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Sport i walka z bólem"