Szukaj

Finał na boisku i w szkole ze &qoutSzkółkami piłkarskimi NIVEA&qout

Mali zawodnicy z 10 „Szkółek Piłkarskich NIVEA” już 20 i 21 czerwca zagrają w Turnieju Finałowym. Mogą zdobyć nagrodę główną – wyjazd na letni obóz szkoleniowy do Akademii Ajax Amsterdam. Przygotowania do rozgrywek już się rozpoczęły. 


A jak zainspirować aktywnością dzieci, które nie trenują piłki nożnej na co dzień, ale przygotowują się do finału roku szkolnego? Rodzinne gry i zabawy będą doskonałą rozgrzewką przed sprawdzianem – zarówno tym sportowym, na boisku jak i tym w szkolnej klasie.

Pozytywne motywowanie przez rodziców jest bardzo potrzebne małym adeptom ze szkół i klubów zakwalifikowanych do warszawskiego Turnieju. Przyda się zresztą wszystkim dzieciom, które podejmują wyzwania przed końcem roku szkolnego, starając się o jak najlepsze wyniki na świadectwie. Systematyczny ruch niezwykle pozytywnie oddziałuje na funkcjonowanie mózgu. Aktywność sportowa w plenerze (np. kreatywne gry i zabawy) ułatwi koncentrację, zapamiętywanie oraz przyspieszy przyswajanie informacji. Jeśli więc chcemy, aby nasze dzieci były sprawne fizycznie i intelektualnie, a do powtarzania materiału przed końcowymi sprawdzianami podchodziły z większym zaangażowaniem – ruszajmy na boisko!

Gry i zabawy ruchowe doskonałą rozgrzewką przed wyzwaniami, nie tylko sportowymi

Wspólne ćwiczenia na świeżym powietrzu ustrzegą przed kontuzjami i dotlenią mózg. Pomogą rozładować stres towarzyszący nowym wyzwaniom. Czas spędzony w rodzinnym gronie będzie najlepszym motywatorem i emocjonalnym wsparciem, tak potrzebnym najmłodszym przed każdym ważnym wydarzeniem.

- Przed zwycięskimi szkółkami czas największej mobilizacji. Dzieci wiedzą, że czeka ich uczestnictwo finałach. Taka świadomość dodaje sił, uskrzydla – choć czasem może także onieśmielać. Wierzę jednak, że nasi półfinaliści wspierani przez rodziców złapią „wiatr w skrzydła” i sprostają nowemu wyzwaniu. Słońce zachęca do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wykorzystajmy ten czas, by zadbać kondycję i poczucie bliskości w rodzinie – mówi Anna Kałuba–Korczak, ekspert „Szkółek piłkarskich NIVEA” w zakresie psychologii dziecięcej.

Piękna pogoda zachęca do ruchu, a słońce sprawia, że w najmłodszych budzi się entuzjazm, chęć działania i nowa energia. Warto, by rodzice podzielili pozytywne emocje swoich pociech. To najlepszy czas na przejęcie inicjatywy, rozbudzenie ich sportowej pasji!


Przez boisko po lepsze świadectwo


Aktywność fizyczna nie tylko poprawia kondycję, ale sprzyja uzyskiwaniu przez dzieci dobrych wyników w nauce. Dzięki ćwiczeniom organizm regeneruje się i ma chęć do wysiłku intelektualnego, co pozwala osiągać lepsze rezultaty w zdobywaniu wiedzy i szlifowaniu umiejętności. Ekspert „Szkółki piłkarskich NIVEA” zachęca do wypróbowania gier, zabaw i ćwiczeń rozwojowych, które można realizować wspólnie z pociechą.

- Pamiętajmy, ze ruch jest naturalnym stanem dziecka. Wiele dzieci łatwiej uczy się nowych rzeczy – też materiału szkolnego – jeśli może pozostawać w ruchu. Dodatkowo, taka forma jest dla nich znacznie bardziej atrakcyjna niż praca przy biurku. Dzieci uczą się obserwując innych, najlepiej osoby dla nich ważne – czyli rodziców. Jeśli więc zależy nam na rozwijaniu się dzieci poprzez aktywność fizyczną warto dać pozytywny przykład swoją postawą. Nie chodzi o sporty wyczynowe ani wielkie wyzwania – tylko o spokojną aktywność, dostępną dla każdej osoby, niezależnie od jej wieku i stopnia sprawności. O formę ruchu, która będzie relaksować po pracy, dawać radość i integrować rodzinę – zaznacza Anna Kałuba–Korczak.

Poznawanie angielskich słówek, powtórka części mowy, ćwiczenie zapamiętywania pójdzie sprawniej podczas wymiany podań. Warto zatem odkurzyć piłkę po zimie, zabrać pociechę na spacer po parku i wykorzystać sportowe inspiracje dostępne na stronie www.szkolkiNIVEA.pl. Powtarzanie materiału w plenerze może być wspaniałą przygodą. Wystarczy piłka, dobry nastrój oraz… obecność mamy i taty!

****
NIVEA Polska – jedna z wiodących międzynarodowych firm w kategorii pielęgnacji skóry od lat realizuje projekty zaangażowane społecznie. „Szkółki piłkarskie NIVEA” to kolejny program po „100 placach zabaw na 100 lat NIVEA” podjęty w trosce o wszechstronny rozwój dzieci i integrację rodziny.

Komentarze do: Finał na boisku i w szkole ze &qoutSzkółkami piłkarskimi NIVEA&qout

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz