Szukaj

Zapalenie ścian tętnic: dzień darmowych testów wykrywających

Podziel się
Komentarze0

Narodowy dzień testów wykrywających zapalenie ścian tętnic kończyn dolnych odbył się zupełnie niedawno we Francji. Testy te były darmowe dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcieli się przebadać. Zapalenie ścian tętnic kończyn dolnych jest mało znaną chorobą, ale może być bardzo poważne i prowadzić nawet do amputacji kończyny.Aby wykryć zapalenie ścian tętnic kończyn dolnych (które jest zwane także miażdżycą zarostową kończyn dolnych), wystarczy zaledwie kilkuminutowe badanie. Dlatego też, w zeszłym tygodniu, czwartek, 25 listopada 2010 roku, w 30 miastach francuskich, stowarzysznie Mutualité sociale agricole (MSA) wraz z Francuskim Towarzystwem Medycyny Naczyniowej (Société française de médecine vasculaire, SFMV), zaproponowały test wykrywający, darmowy dla wszystkich zainteresowanych.

Otwarta dla wszystkich, ta narodowa operacja skierowała się przede wszystkim do osób chorujących na cukrzycę oraz do osób palących po 50 roku życia, tak samo jak do tych wszystkich, którzy ukończyli już 70 lat (ponieważ jest to populacja z grupy największego ryzyka).


Badanie proste, bezbolesne i wiarygodne

Proste i całkowicie bezbolesne, badanie to jest realizowane przez lekarza-specjalistę od naczyń krwionośnych. Badanie to polega na pomiarze ciśnienia tętniczego w ramieniu i w kostce, przynajmniej za pomocą metody Dopplera.

W kilka minut lekarz jest w stanie ustalić poziom wskaźnika ciśnienia systolicznego (ciśnienia skurczowego). W ten sposób lekarz może, równie szybko, postawić zupełnie wiarygodną diagnozę.

We Francji, około 2 000 000 pacjetów może być dotkniętych miażdżycą zarostową tętnic kończyn dolnych. Wczesna diagnoza i wczesne leczenie są podstawową sprawą, jeśli chcemy uniknąć ryzyka powikłań choroby, takich jak zawał mięśnia sercowego oraz udar mózgu, przede wszystkim.

Komentarze do: Zapalenie ścian tętnic: dzień darmowych testów wykrywających

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz