Szukaj

Uroczyste przekazanie budynku Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu

Podziel się
Komentarze1

Uroczystość odbyła się 15 grudnia br. we Wrocławiu. Projekt budowy głównego pawilonu został zrealizowany przez Cadolto Polska Sp. z o.o.– firmę specjalizującą się w prefabrykowanym budownictwie modułowym.

Budynek oddano w rekordowym czasie.

Uroczyste przekazanie budynku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa to ostatni krok firmy Cadolto, jeśli chodzi o tę inwestycję.

Dyrektor Zarządzający Cadolto Polska, Ferdynand Aptazy tak podsumował prace: „przykład Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, pokazuje, jak można budować efektywnie i szybko. Budownictwo modułowe to obecnie najkorzystniejsze rozwiązanie technologiczne dla budynków klinicznych lub administacyjnych. Obiekt stawiany jest niezwykle szybko, na miejscu budowy zestawiane są jedynie gotowe moduły. Wykonanie pod klucz zgodnie z wymogami klienta sprawia, że w momencie postawienia ostatniego modułu budynek jest w 90 procentach gotowy. Budownictwo modułowe stwarza szansę krótkich i terminowych budów dla szpitali w Polsce i mamy nadzieję, że korzyści te zostaną wkrótce szerzej dostrzeżone – podkreśla Ferdynand Aptazy.


Jak zaznaczył dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Ryszard Kozłowski: „na uznanie zasługuje zaangażowanie pracowników Cadolto zarówno w zakresie dbałości o jakość prac montażowych czy wykończeniowych, ale także terminowość i zgodną z planem realizację zadań“.

Firma Cadolto odpowiadała za produkcję i montaż elementów głównego budynku, zaś generalnym wykonawcą jest Mostostal Puławy. Moduły wykorzystane do budowy czterokondygnacyjnego obiektu powstały w Cadolzburgu koło Norymbergii, a następnie zostały przetransportowane i zmontowane we Wrocławiu.

Proces przygotowania budynku wraz z kompleksowym wyposażeniem jest rekordowo krótki – produkcja trwała zaledwie 3 miesiące. Pojedyncze moduły zostały połączone na miejscu w jeden budynek, którego fasada została wykonana na miejscu budowy.

Analizując aspekty architektoniczne (za które odpowiadała firma Vega Cad), trwałość i parametry fizyczne budynku – system budowy z prefabrykowanych modułów stanowi przykład szybkiego, trwałego i ekonomicznego budownictwa przyszłości.

Pod opieką Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu znajduje się obecnie 46 szpitali, zarówno publicznych jak i niepublicznych. Placówka zamknęła ubiegły rok ilością 53 000 donacji, zaś obecnie obsługiwać będzie ponad 1 700 000 mieszkańców Dolnego Śląska i okolic. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu posiada 23 000 aktywnych dawców krwi.

Komentarze do: Uroczyste przekazanie budynku Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu (1)

KRECIK
~KRECIK 17-02-2006 16:43

Poraz kolejny oddam krew!:)

1

W poniedziałek 20.02 2006 roku oddam krew poraz szósty,juz siś nie mogę doczekać.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze