Szukaj

Trzydzieści substancji od tej pory zakazanych w produktach odchudzających

Podziel się
Komentarze0

Fracuska agencja ds. leków (ANSM, Agence du médicament) zdecydowała się właśnie zakazać stosowania w nieprawidłowy sposób trzydziestu substancji w produktach na odchudzanie.Podczas gdy nadwaga i otyłość to problem niepokojący władze odpowiedzialne za zdrowie publiczne we Francji, agencja ds. leków, ANSM, przedstawia właśnie nowe restrykcje dotyczące środków mających pomóc zrzucić zbędne kilogramy.

W przebiegu ankiety przeprowadzonej w latach 2006 – 2007, agencja stwierdziła, że niektóre produkty sprzedawane w aptekach zawierały czasami substancje, które zostały użyte w niewłaściwy sposób.

A bardziej precyzyjnie, ankieta ta ujawniła, że produkty wykonywane w aptekach były przepisywane na odchudzanie, a stosowały one przeróżne formuły, które czasami kojarzyły ze sobą substancje używane poza oficjalnym wskazaniem, a czasami substancje objęte nadzorem farmaceutycznym, takie jak środki moczopędne albo antydepresanty, jak stwierdza specjalny komunikat agencyjny.

Zobacz również:Dlatego też dzisiaj agencja ANSM zdecydował się zakazać ich użycia. Ucieczka do pomocy preparatów zawierających 3 rośliny oraz 26 substancji aktywnych, objętych tymi środkami zaradczymi, jest od tej pory zakazana, jeżeli chodzi o odchudzanie.

Pośród tych substancji, o których mówi francuska agencja, znajdują się, między innymi: clenbuterol (środek anabolizujący, stosowany w weterynarii), clonazepam (środek benzodiazepinowy), exenatid (lek przeciwcukrzycowy), liraglutyd (również antydiabetyczny), meprobamat (środkej anksjolityczny, czyli przeciwlękowy), synefryna (pochodząca z zielonego owocu Citrus aurantium) oraz orlistat (środek przeciwko otyłości).

Jednakże, agencja ANSM dopuszcza niektóre wyjątki dla niektórych substancji, w niektórych przypadkach, przede wszystkim jeżeli chodzi o dorosłych cierpiących z powodu zaburzeń połykania oraz o dzieci poniżej 12 roku życia.

Poza tym zakazem, francuska agencja Agence du médicament podkreśla również, że przepisywanie preparatów sporządzanych w aptekach w ramach odchudzania nie jest zalecane. Próby zrzucenia na wadze nie są błahostką, która nie ma żadnych konsekwencji dla zdrowia, dodaje agencja. Strategia odchudzania powinna się zapisywać w długoterminowej, globalnej, zindywidualizowanej i interdyscyplinarnej opiece lekarskiej, podsumowuje agencja ANSM.

Komentarze do: Trzydzieści substancji od tej pory zakazanych w produktach odchudzających

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz