Szukaj

Trzydzieści substancji od tej pory zakazanych w produktach odchudzających

Podziel się
Komentarze0

Fracuska agencja ds. leków (ANSM, Agence du médicament) zdecydowała się właśnie zakazać stosowania w nieprawidłowy sposób trzydziestu substancji w produktach na odchudzanie.Podczas gdy nadwaga i otyłość to problem niepokojący władze odpowiedzialne za zdrowie publiczne we Francji, agencja ds. leków, ANSM, przedstawia właśnie nowe restrykcje dotyczące środków mających pomóc zrzucić zbędne kilogramy.

W przebiegu ankiety przeprowadzonej w latach 2006 – 2007, agencja stwierdziła, że niektóre produkty sprzedawane w aptekach zawierały czasami substancje, które zostały użyte w niewłaściwy sposób.

A bardziej precyzyjnie, ankieta ta ujawniła, że produkty wykonywane w aptekach były przepisywane na odchudzanie, a stosowały one przeróżne formuły, które czasami kojarzyły ze sobą substancje używane poza oficjalnym wskazaniem, a czasami substancje objęte nadzorem farmaceutycznym, takie jak środki moczopędne albo antydepresanty, jak stwierdza specjalny komunikat agencyjny.


Dlatego też dzisiaj agencja ANSM zdecydował się zakazać ich użycia. Ucieczka do pomocy preparatów zawierających 3 rośliny oraz 26 substancji aktywnych, objętych tymi środkami zaradczymi, jest od tej pory zakazana, jeżeli chodzi o odchudzanie.

Pośród tych substancji, o których mówi francuska agencja, znajdują się, między innymi: clenbuterol (środek anabolizujący, stosowany w weterynarii), clonazepam (środek benzodiazepinowy), exenatid (lek przeciwcukrzycowy), liraglutyd (również antydiabetyczny), meprobamat (środkej anksjolityczny, czyli przeciwlękowy), synefryna (pochodząca z zielonego owocu Citrus aurantium) oraz orlistat (środek przeciwko otyłości).

Jednakże, agencja ANSM dopuszcza niektóre wyjątki dla niektórych substancji, w niektórych przypadkach, przede wszystkim jeżeli chodzi o dorosłych cierpiących z powodu zaburzeń połykania oraz o dzieci poniżej 12 roku życia.

Poza tym zakazem, francuska agencja Agence du médicament podkreśla również, że przepisywanie preparatów sporządzanych w aptekach w ramach odchudzania nie jest zalecane. Próby zrzucenia na wadze nie są błahostką, która nie ma żadnych konsekwencji dla zdrowia, dodaje agencja. Strategia odchudzania powinna się zapisywać w długoterminowej, globalnej, zindywidualizowanej i interdyscyplinarnej opiece lekarskiej, podsumowuje agencja ANSM.

Komentarze do: Trzydzieści substancji od tej pory zakazanych w produktach odchudzających

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz